Aktualności

/ Zmiana wikariuszy

Zmiana wikariuszy

14 czerwca 2016

Kardynał Kazimierz Nycz odwołał z funkcji wikariusza naszej parafii księży Krystiana Chmielewskiego i Jana Różyckiego. Na ich miejsce powołał ks. Jerzego Króla i ks. Damiana Petka.

Dzisiaj w Archidiecezji Warszawskiej zostały ogłoszone zmiany duszpasterskie, które wchodzą w życie pod koniec sierpnia. W tym roku kończy się czas posługi dla naszej wspólnoty parafialnej ks. Krystiana Chmielewskiego i ks. Jana Różyckiego. Ks. Krystian jest z nami od pięciu lat, gdyż tu właśnie spędzał swoje praktyki jako diakon. Po święceniach kapłańskich, już jako wikariusz, uczył w Szkole Podstawowej im. ks. J. Chrościckiego, przygotowywał dzieci i rodziców do I Komunii św., opiekował się Caritasem, Bielankami i wspólnotami Drogi Neokatechumenalnej.
Od nowego roku szkolnego będzie wikariuszem niedawno powstałej parafii pw. św. Jana Pawła II przy ul. Obrońców Tobruku w Warszawie.

Ks. Jan Różycki przybył do naszej parafii w 2013 r. Opiekował się Ruchem Rodzin Nazaretańskich, Kołami Żywego Różańca, oraz katechizował w Szkole Podstawowej i przedszkolach. Dał się też poznać jako inicjator licznych pielgrzymek.

Decyzją ks. Kardynała został mianowany wikariuszem parafii św. Jozafata na warszawskich Powązkach.

Od końca sierpnia swoje obowiązki w naszej parafii obejmą ks. Jerzy Król dotychczasowy wikariusz parafii św. Prokopa Opata w Błędowie, oraz ks. Damian Petk, dotychczasowy wikariusz parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Warszawie.