Aktualności

/ Z księdzem do kina

Z księdzem do kina

6 października 2021

Wspólne wyjście do kina na film pt.: „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” 26.10.2021 r. (wtorek) godzina 19.00 koszt 15 zł. Kino Studyjne w Artystycznym Domu Animacji ul. Ks. Juliana Chrościckiego 14 WarszawaJak dojadę: autobusy: 127, 194, 206 przystanek Rybnicka; 716, 189, 129 przystanek Wałowicka
pociągi: stacja PKP Włochy

Po filmie spotkanie w kawiarence parafialnej na cieście i herbacie.

Zapraszam na film fabularny „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” w reżyserii Tadeusza Syki o nowym błogosławionym. Produkcja opowiada o nieznanych szerszej publiczności losach wojennych ks. Porucznika Stefana Wyszyńskiego – przyszłego Prymasa Polski. Niech to będzie dla nas okazja do poznania i zaprzyjaźnienia się z nowym mieszkańcem nieba.

Jest rok 1944, w ferworze wojny poznajemy młodego księdza Wyszyńskiego, który niedawno został mianowany kapelanem oddziału na terenie Puszczy Kampinoskiej. Równolegle działa on w powstańczym szpitalu. Wszyscy znają go tam pod pseudonimem „Radwan III”. Wojenna rzeczywistość jest dla ks. Wyszyńskiego kuźnią charakteru, walką o nadzieję i miłość, szczególnie wobec nieprzyjaciół.

„Przygotowaliśmy wojenny film fabularny, który pokazuje nieznaną twarz Wyszyńskiego, jego rozterki i zaangażowanie w walkę o Polskę. Jak przyznawał późniejszy Prymas – „Powstanie Warszawskie mnie ukształtowało”. Dlatego aby zrozumieć Prymasa, trzeba zobaczyć film „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” – podkreśla Tadeusz Syka, reżyser i producent filmu.

Zapisy w zakrystii u ks. Pawła.