Ogłoszenia parafialne

/ XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

9 października 2016

1. Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych i spotkanie formacyjne dla rodzin dzisiaj o 16.00.

2. Dziś o 18.00 Msza św. z błogosławieństwem studentów rozpoczynających rok akademicki.

3. Z racji XVI Dnia Papieskiego odbywa się dziś przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz Funduszu Stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.

4. Październikowe nabożeństwa różańcowe odprawiane są w naszej parafii od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o 17.15. Rozważania dla dzieci w poniedziałki i środy.

5. Trwają w naszej parafii katechezy dla wszystkich pragnących pogłębić wiarę w świetle Słowa Bożego. Spotkania odbywają się w poniedziałki i czwartki o 19.30 w kaplicy św. Łazarza. Członkowie pierwszej wspólnoty neokatechumenalnej będą odwiedzać parafian, by dzielić się Dobrą Nowiną i zapraszać na katechezy.

6. Adoracja wraz z możliwością spowiedzi w piątek od 18.30 do 20.15.

7. W piątek podczas Mszy o 18.00 będziemy się modlić w intencji nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zapraszamy wszystkich nauczycieli, również emerytowanych, dyrektorów i pracowników szkół.

8. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli finansowo budowę figury św. Michała Archanioła.

9. Klub Młodego Odkrywcy ma jeszcze miejsca dla nowych uczestników zajęć. Poszukujemy również nowych prowadzących zajęcia. Zapraszamy do kontaktu z fundacją osoby, które lubią pracę z dziećmi, są energiczne i pomysłowe.

10. Jest jeszcze do nabycia nowy numer naszego pisma „Uwierzyć” a w nim artykuły o wychowaniu, nowych patronach naszej parafii, oraz wywiad z ks. bpem Michałem Janochą.

11. Chętnych, którzy chcieliby opowiedzieć o historii Włoch w okresie II Wojny Światowej zapraszamy do zgłaszania się do zakrystii, kancelarii albo do ks. Jacka.