Ogłoszenia parafialne

/ XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

9 października 2022

1. Dziś po każdej Mszy św. liczenie wiernych. Prosimy o nieco wolniejsze wychodzenie z kościoła.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i uroczystości o godz. 17.15. Różaniec z udziałem dzieci w środy o godz. 17.00.

3. W poniedziałek 10 października o godz. 17.15 wypominki. Po nich Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.

4. W czwartek 13 października po Mszy św. wieczornej różaniec fatimski.

5. W przyszłą niedzielę, 16 października będziemy obchodzić 22 Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Tego dnia odbędzie się tradycyjna zbiórka do puszek na rzecz Funduszu Stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30 młodzież wybierająca się na Światowe Dni Młodzieży, będzie przed kościołem kwestować ze zniczami. Pozyskane środki będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu do Portugalii.

7. We wtorek 18 października o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie wdów do kawiarni parafialnej.

8. W naszej parafii rozpoczęły się katechezy dla dorosłych i młodzieży, głoszone przez katechistów Drogi Neokatechumenalnej. Spotkania odbywają się w poniedziałki i czwartki o godzinie 19.30. Podczas katechez opieka nad dziećmi zapewniona.

9. Fundacja im. ks. prof. Ryszarda Rumianka, na prośbę miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej i w związku z nadchodzącą porą zimową, ogłasza zbiórkę ciepłej odzieży dla osób potrzebujących. Odzież musi być czysta, w dobrym stanie, estetycznie zapakowana. Prosimy, aby dostarczać paczki do siedziby fundacji – przy schodach zewnętrznych przy wejściu do Domu Pielgrzyma. Odzież zostanie rozdysponowana do osób potrzebujących naszej dzielnicy. Zbiórka trwa do 10.10.2022 roku.

10. Wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Na cmentarzu wypominki będą zbierane od niedzieli 30 października do wtorku 01 listopada włącznie.

11. Artystyczny Dom Animacji „ADA” zaprasza na projekcję filmu „Orlęta. Grodno’39”. Szczegóły na plakatach w kruchcie kościoła.