Ogłoszenia parafialne

/ XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13 października 2019

1. Dziś o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców. Po niej spotkanie organizacyjne.

2. Dziś nabożeństwo różańcowe będzie połączone z nabożeństwem fatimskim.

3. Dziś przypada XIX Dzień Papieski pod hasłem: Wstańcie, chodźmy! Z tej okazji w kościołach odbywa się zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedziele i uroczystości o godz. 17.15. Różaniec z udziałem dzieci w piątki o godz. 17.00.

5. W poniedziałek o godz. 17.15 czytamy wypominki. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych z naszych rodzin polecanych w wypominkach.

6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – grupa starsza – odbędzie się w poniedziałek 14 października o godz. 19.00 w kaplicy Łazarza.

7. We wtorek 15 października w kawiarni parafialnej po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Domowego Kościoła.

8. W czwartek 17 października w kawiarni parafialnej odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.

9. Msza w intencji prześladowanych chrześcijan zostanie odprawiona w kaplicy adoracji w piątek o godz. 20.00.

10. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do śpiewania w scholi. Kolejna próba odbędzie się w sobotę 19 października o godz. 9.30.

11. W niedzielę 20 października, jak co roku, odbędą się badania niedzielnych praktyk religijnych, tzw. liczenie wiernych.

12. Wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

13. We wtorek 22 października rusza XI edycja konkursu piosenki religijnej SacroSong. Zgłoszenia przez stronę internetową Szkoły Podstawowej 66 w zakładce „Konkursy”. Szczegóły na plakatach w kruchcie kościoła.

14. Od piątku 04 października została zainicjowana całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Wszystkich, którzy chcą się zaangażować w to dzieło w noc z 1 na 2 listopada prosimy o kontakt mailowy z kancelarią parafialną lub bezpośrednio z księżmi.

15. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka na misje.

16. Słowo księdza Szymona Muchy, ogólnopolskiego moderatora Kół Żywego Różańca – „Chciałbym zaprosić Was Drogie Siostry i Drodzy Bracia z Żywego Różańca, do udziału w VI Ogólnopolskim Dniu Modlitwy Żywego Różańca. 24 października jest to czwartek w tygodniu misyjnym – zgromadźmy się jak najliczniej na nabożeństwach różańcowych w swoich kościołach parafialnych. Zaangażujmy się w prowadzenie różańca i krótką adorację. Stwórzmy łańcuch modlitwy w następujących intencjach – o rozwój dzieła Żywego Różańca w Polsce i na świecie; o rozwój dzieła misyjnego Kościoła; o rychłą beatyfikację naszej Założycielki Sługi Bożej Pauliny Jaricot (Żarkio). Chorzy i ci, którzy nie będą mogli przybyć do kościoła niech łączą się z nami duchowo. Niech jeden duch i jedno serce ożywiają naszą modlitwę”.
Dołączając do Ogólnopolskiej Modlitwy Żywego Różańca zapraszamy 24 października wszystkie Koła Żywego Różańca z naszej parafii do wspólnej modlitwy różańcowej i adoracji po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.