Ogłoszenia parafialne

/ XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

14 października 2018

1. W związku z przypadającym dziś XVIII Dniem Papieskim po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedziele i uroczystości o godz. 17.15. Różaniec z udziałem dzieci w czwartki o godz. 17.00.

3. W poniedziałek 15 X o godz. 19.00 w kościele odbędzie się pierwsze spotkanie dla młodzieży pragnącej rozpocząć przygotowanie do bierzmowania. Na spotkanie zapraszamy uczniów klas ósmych szkoły podstawowej oraz uczniów klas trzecich gimnazjów. Prosimy, by na spotkaniu, jeśli to możliwe, obecni też byli oboje rodzice.

4. W piątek, 19 X br. przypada 34. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Główne uroczystości związane z tą rocznicą odbędą się w sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu. O godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

5. W piątek 19 X o godz. 20.00 w Kaplicy Adoracji zostanie odprawiona Msza św. w intencji prześladowanych chrześcijan. Zachęcamy do licznego udziału.

6. Wspólnota Domowych Kręgów Biblijnych zaprasza na Boom Ewangelizacyjny w sobotę 20 X w godz. 9.00-18.00 w kawiarni parafialnej. Zapisy w
kancelarii parafialnej. Szczegóły na plakatach w kruchcie kościoła.

7. Przypominamy, że w niedzielę, 21 X br. Kościół Powszechny obchodzi Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. To dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. Tego dnia odbędzie się zbiórka pieniędzy na tacę na cele misyjne.

8. W przyszłą niedzielę w parafiach naszej archidiecezji odbędzie się liczenie wiernych.

9. Od 22 X rusza kolejny kurs dla narzeczonych pod hasłem „Wieczory dla zakochanych”. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej. Jest to ostatnia chwila, aby się zapisać.

10. Wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

11. Od poniedziałku będzie dostępna książka intencji na rok 2019.

12. Fundacja im. ks. Ryszarda Rumianka zaprasza dzieci w wieku 8-12 lat na zajęcia Klubu Młodego Odkrywcy. W programie bloki kulinarne, eksperymenty przyrodnicze, zwiady terenu oraz majsterkowanie w Męskiej Szopie. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godz. 17.30-18.45 w siedzibie fundacji. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy wyłącznie przez formularz dostępny na stronie fundacji.