Ogłoszenia parafialne

/ XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15 października 2017

1. Zebranie Rady Ekonomicznej w poniedziałek 16.X o godz. 19.30.

2. Rodzice chcący ochrzcić dziecko w następną niedzielę proszeni są o zgłaszanie się do kancelarii z niezbędnymi dokumentami do środy włącznie.

3. Dziś o godz. 16.00 msza dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Św.

4. Dziś również odbywa się liczenie wiernych.

5. Spotkanie dla kandydatów rozpoczynających przygotowanie do
bierzmowania i ich rodziców odbędzie się w niedzielę 22.X o godz. 19.00 w kaplicy Łazarza.

6. Wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

7. Przypominamy, że od 6.X rozpoczęliśmy całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu w każdy piątek w godz. 9.00 – 20.00. Zachęcamy do Adoracji Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Naszym pragnieniem jest, aby zawsze była choć 1-2 osoby na adoracji. Lista zapisów na konkretne godziny adoracji w zakrystii po każdej Mszy Św.

8. W czwartek, 19.X przypada 33. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Główne uroczystości związane z tą rocznicą odbędą się w sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu. O godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, poprzedzona koncertem. Wszystkich serdecznie
zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

9. W piątek 20.X w godzinach 16:00 – 17:30 będzie wydawana żywność dla osób potrzebujących.

10. Parafialny Zespół Caritas poszukuje osoby, która zechciałaby ufundować lub oddać sprawną pralkę rodzinie w bardzo trudnej sytuacji materialnej. W tej sprawie można się kontaktować z kancelarią parafialną lub z ks. Damianem.

11. Ksiądz Jerzy przyjmuje zapisy na prenumeratę czasopisma o św. Michale Archaniele.

12. Domowe kręgi biblijne zapraszają wszystkich chętnych w najbliższą sobotę 21.X do sali teatralnej w godz. 9.00 – 18.00, na otwarty dla wszystkich dzień skupienia. Tematem przewodnim będzie modlitwa osobista. Spotkanie poprowadzi ks. Jan Kruczyński wraz z Zuzanną Zuzelską i Henrykiem Krzoskiem. Osoby, które pragną wziąć udział w spotkaniu, ze względów organizacyjnych, proszone są o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Zakończone ono zostanie mszą św. szczegóły na plakatach w kruchcie kościoła.

13. Za tydzień odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18. rok życia. Potrzebny jest numer PESEL. Osoby chcące zaangażować
się w zbiórkę podpisów zapraszamy na spotkanie we wtorek 17.X o godz. 19.15 do kawiarni parafialnej.