Ogłoszenia parafialne

/ XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

2 października 2022

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i uroczystości o godz. 17.15. Różaniec z udziałem dzieci w środy o godz. 17.00.

2. Dziś o godz. 17.00 w kaplicy Łazarza pierwsze spotkanie dla osób zainteresowanych wyjazdem na Światowe Dni Młodzieży.

3. We wtorek 04 października po Mszy wieczornej nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 17.30. Adresy chorych można zgłaszać do środy włącznie. Na adorację Najświętszego Sakramentu w nocy z piątku na sobotę można zapisywać się w zakrystii lub kancelarii do środy włącznie.

5. Rodzice, chcący ochrzcić dziecko w przyszłą niedzielę, są proszeni o zgłaszanie się do kancelarii z niezbędnymi dokumentami do środy włącznie.

6. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania odbędzie się w środę 05 października o godz. 19.30 w kawiarni parafialnej.

7. W piątek 07 października o godz. 20.00 w kaplicy Łazarza spotkanie dla rodziców młodzieży, która kontynuuje przygotowanie do bierzmowania. Spotkanie dla młodzieży kontynuującej przygotowanie odbędzie się w sobotę, 08 października o godz. 10.00, również w kaplicy Łazarza.

8. Konferencja przedchrzcielna, dla rodziców chcących ochrzcić dziecko w październiku odbędzie się w sobotę 08 października o godz. 9.30.

9. W sobotę 08 października organizowana jest Diecezjalna Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do grobu bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej w Laskach. Zgłoszenia przyjmuje ksiądz Paweł.

10. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynają się katechezy dla dorosłych i młodzieży, głoszone przez katechistów Drogi Neokatechumenalnej. Pierwsze spotkanie po dzisiejszej Mszy św. o 18.00, następne w kolejne poniedziałki i czwartki o godzinie 19.30. Podczas katechez opieka dla dzieci zapewniona.

11. Od poniedziałku 03 października będzie dostępna książka intencji na przyszły rok. Informujemy, iż od przyszłego roku, w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 12.30, odprawiana będzie
Msza św. zbiorowa.

12. Fundacja im. ks. prof. Ryszarda Rumianka, na prośbę miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej i w związku z nadchodzącą porą zimową, ogłasza zbiórkę ciepłej odzieży dla osób potrzebujących. Odzież musi być czysta, w dobrym stanie, estetycznie zapakowana. Prosimy, aby dostarczać paczki do siedziby fundacji – przy schodach zewnętrznych przy wejściu do Domu Pielgrzyma. Odzież zostanie rozdysponowana do osób potrzebujących naszej dzielnicy. Zbiórka trwa do 10.10.2022 roku.