Ogłoszenia parafialne

/ XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA (odpust parafialny)

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA (odpust parafialny)

1 października 2023

1.         Dziś gościmy w naszej parafii misjonarzy Oblatów, którzy głoszą Słowo Boże. W namiocie misyjnym można nabyć szereg pamiątek przywiezionych z misji – kawę, herbatę, figurki, artykuły związane z misją.

2.        Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.

3.        Dziś, począwszy od Mszy św. o godz. 9.30, Parafialny Zespół Caritas w kruchcie kościoła będzie prowadził sprzedaż obwarzanków. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby Caritas.

4.        Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i uroczystości o godz. 17.15. Różaniec z udziałem dzieci w środy o godz. 17.00.

5.        Nabożeństwo do św. Michała Archanioła we wtorek 03 października po Mszy św. wieczornej.

6.        W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 17.15. Adresy chorych można zgłaszać do środy włącznie.

7.         Konferencja przedchrzcielna dla rodziców chcących ochrzcić dziecko w październiku w sobotę 07 października o godz. 9.00.

8.        Rodzice chcący ochrzcić dziecko w następną niedzielę są proszeni o zgłaszanie się do kancelarii z niezbędnymi dokumentami do środy włącznie. W niedzielę 08 października chrzty odbywać się będą wyjątkowo na Mszy św. o godz. 11.00.

9.        Serdecznie zapraszamy chłopców od 2 klasy szkoły podstawowej wzwyż, aby dołączyli do grupy ministrantów w naszej parafii. Zbiórki odbywają się w soboty rano. Będzie na nich można nauczyć się posługiwać do Mszy świętej, przybliżyć się do Boga i dobrze się bawić. Zgłoszenia do ks. Marcina – opiekuna ministrantów, bądź do kancelarii parafialnej.

10.      Zapraszamy również dziewczynki od 2 klasy szkoły podstawowej wzwyż do parafialnej grupy bielanek, czyli dziewczęcej służby liturgicznej, aby poznawać Pana Jezusa, posługiwać na liturgii i spędzać razem ciekawie czas. Zbiórki odbywają się w każdy drugi i czwarty piątek miesiąca o godz. 17:00. Zgłoszenia prosimy kierować do ks. Marcina – opiekuna bielanek, do p. Agnieszki Bąk, bądź do kancelarii parafialnej.

11.       Od poniedziałku 02 października będzie dostępna książka intencji na 2024 rok.

12.      Rozpoczynamy remont kościoła. W związku z tym od poniedziałku 02 października do piątku 06 października do godz. 15.00 kościół będzie zamknięty. Msze i nabożeństwa odbywać się będą w kaplicy Łazarza.