Ogłoszenia parafialne

/ XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

29 września 2019

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedziele i uroczystości o godz. 17.15. Różaniec z udziałem dzieci w piątki o godz. 17.00.

2. We wtorek 01 października uroczystej sumie odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. biskup Wiesław Lechowicz, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Polonii i Polaków za Granicą. Po Mszy zapraszamy na gorący bigos, który będzie wydawany przed kościołem.

3. We wtorek 01 października kancelaria będzie nieczynna.

4. W związku z uroczystościami odpustowymi nabożeństwo do św. Michała Archanioła zostanie odprawione w poniedziałek 30 września po Mszy św. wieczornej. Po nabożeństwie spotkanie Bractwa św. Michała Archanioła w kawiarni parafialnej.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00. W piątek spowiedź od 17.30 i rano podczas Mszy św. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i konferencja dla Kół Żywego Różańca.

6. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do nowopowstającej scholi. Kolejna próba odbędzie się w sobotę 05 października o godz. 9.30.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „św. Teresa od Dzieciątka Jezus” oraz wręczenie nagród.

8. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców chcących ochrzcić dziecko w październiku odbędzie się w sobotę 12 października o godz. 9.30 w kaplicy Łazarza.

9. Pierwsze spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców rozpocznie się w niedzielę 13 października Mszą św. o godz. 16.00.

10. W piątek 04 października rozpoczynamy nocną adorację Najświętszego Sakramentu pod hasłem „Pokuta i zadośćuczynienie”. Najświętszy Sakrament będzie można adorować przez cały pierwszy piątek miesiąca i pierwszą sobotę, a w pozostałe piątki i soboty bez adoracji nocnej. Chęć udziału w nocnej adoracji można zgłaszać na kartkach znajdujących się w kruchcie kościoła, które należy wrzucić do skarbony z napisem „Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu”.

11. Rozpoczęliśmy 40 godzinne nabożeństwo przed odpustem parafialnym. Dziś nieszpory o godz. 17.15. W poniedziałek i wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji.

12. Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie „Biblijna Akademia Najmłodszych 2020”. W każdą niedzielę będą rozdawane kartki z 5 pytaniami testowymi, dotyczącymi znajomości tekstu ewangelii przeznaczonej na daną niedzielę. Szczegółowe informacje na plakatach w kruchcie kościoła.

13. Fundacja im. ks. prof. Ryszarda Rumianka zaprasza dzieci na tegoroczną edycję Klubu Młodego Odkrywcy, w tym semestrze zatytułowaną „Optyka i światło”. Zajęcia pokazowe odbędą się we wtorek 08 października o godz. 17.00. Zajęcia są bezpłatne. Zapisy już od poniedziałku poprzez stronę www.fundacjarumianka.pl.