Ogłoszenia parafialne

/ XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

23 września 2023

1.        W przyszłą niedzielę 01 października będziemy obchodzić odpust parafialny ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Uroczystej Mszy św. o godz. 12.30 będzie przewodniczył Prowincjał Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Niepokalanej o. Marek Ochlak.

2.        W niedzielę 01 października będą gościć w naszej parafii misjonarze Oblaci. Słowo Boże o misjach głosić będą o. Dyrektor Prokury Misyjnej Wiesław Chojnowski, o. Stanisław Oler i o. Riri – misjonarze z Madagaskaru. Tego dnia, w namiocie misyjnym, będzie można nabyć szereg pamiątek przywiezionych z misji – kawę, herbatę, figurki, artykuły z misją.

3.        W niedzielę 01 października nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.

4.        Trwają zapisy dla kandydatów do nowej grupy przygotowującej się do bierzmowania. Zapraszamy młodzież klas 8 szkoły podstawowej i I liceum. Zapisy – do końca września w kancelarii parafialnej.

5.        Serdecznie zapraszamy chłopców od 2 klasy szkoły podstawowej wzwyż, aby dołączyli do grupy ministrantów w naszej parafii. Zbiórki odbywają się w soboty rano. Będzie na nich można nauczyć się posługiwać do Mszy świętej, przybliżyć się do Boga i dobrze się bawić. Zgłoszenia do ks. Marcina – opiekuna ministrantów, bądź do kancelarii parafialnej.

6.        Zapraszamy również dziewczynki od 2 klasy szkoły podstawowej wzwyż do parafialnej grupy bielanek, czyli dziewczęcej służby liturgicznej, aby poznawać Pana Jezusa, posługiwać na liturgii i spędzać razem ciekawie czas. Zbiórki odbywają się w każdy drugi i czwarty piątek miesiąca o godz. 17:00. Zgłoszenia prosimy kierować do ks. Marcina – opiekuna bielanek, do p. Agnieszki Bąk, bądź do kancelarii parafialnej.


W minionym tygodniu odeszła do Pana nasza parafianka:

śp. Zofia Zielińska


Zapowiedzi drugie:

JAN MAKSYMILIAN WITEK, kawaler z parafii tutejszej

i WERONIKA LIPIŃSKA, panna z parafii Matki Bożej Anielskiej w Warszawie;