Ogłoszenia parafialne

/ XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

24 września 2017

1. W związku z pożarem zabytkowej katedry w Gorzowie Wielkopolskim, który miał miejsce na początku lipca br., kard. Kazimierz Nycz podjął decyzję, aby w niedzielę 24 IX we wszystkich kościołach archidiecezji warszawskiej została przeprowadzona zbiórka do puszek z przeznaczeniem na remont gorzowskiej katedry. Przedstawiciele parafialnego zespołu Caritas zbierają na ten cel ofiary przy wyjściu z kościoła.

2. W piątek 29 IX przypada święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Z tej okazji podczas Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się poświęcenie i nałożenie Szkaplerzy św. Michała Archanioła. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się do zakrystii lub do ks. Jerzego.

3. Konferencja przedchrzcielna w sobotę 30 września o godz. 9.30 w kaplicy Łazarza.

4. Nabożeństwo czterdziestogodzinne, będące przygotowaniem do odpustu poprowadzi ksiądz misjonarz. Zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 a w sobotę od godz. 8.30 – 18.00.

5. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali uroczystość odpustową. Mszy św. o godz. 12.30 będzie przewodniczył ks. prałat prof. dr hab. Andrzej Filaber. Eucharystia zakończy się obrzędem poświęcenia róż oraz procesją wokół kościoła.

6. Rada i Zarząd Dzielnicy Włochy zapraszają na koncert pt. „Muzyka warszawskich organistów we Włochach, który odbędzie się 1 października (tj. w przyszłą niedzielę) w naszym kościele. Wystąpi m.in. nasz organista Paweł Kucharczyk oraz znany nam Chór Kameralny „In Laetitia” pod dyrekcją Barbary Kucharczyk. W programie utwory organowe i wokalne. Początek koncertu o godz. 19.00. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach w kruchcie naszego kościoła.

7. Za tydzień po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka na misje.

8. Na zakończenie obchodów setnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie, 13 X planowana jest pielgrzymka piesza do Sanktuarium MB Fatimskiej w Ursusie. Osoby zainteresowane uczestnictwem w pielgrzymce proszone są o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii.

9. Od 23 X rusza kolejny kurs dla narzeczonych. Zapisy w kancelarii parafialnej.

10. Fundacja im. ks. prof. Ryszarda Rumianka zaprasza dzieci z klas 1-4 na bezpłatne zajęcia w ramach Klubu Młodego Odkrywcy. Pracujemy pod patronatem Centrum Nauki Kopernik. Zajęcia ruszają we wtorek 3 X o 17.00 w kawiarence. Obowiązują zapisy – szczegóły na stronie fundacji. Fundacja prowadzi też nabór na zajęcia wspierające edukację szkolną dzieci: korepetycje z matematyki dla młodszych klas i trening matematyczny dla starszych. Szczegóły również na stronie fundacji.