Ogłoszenia parafialne

/ XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

27 października 2017

1. Spotkanie dla kandydatów rozpoczynających przygotowanie do bierzmowania i ich rodziców odbędzie się w dziś o godz. 19.00 w kaplicy Łazarza.

2. We wtorek 24.X rozważania różańcowe przygotuje i poprowadzi Żywy Różaniec a w czwartek 26.X Domowe Kręgi Biblijne.

3. Przypominamy, że od 06.X rozpoczęliśmy całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu w każdy piątek w godz. 9.00-20.00. Zachęcamy do Adoracji Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Naszym pragnieniem jest, aby zawsze była choć 1-2 osoby na adoracji. Lista zapisów na konkretne godziny adoracji w zakrystii po każdej Mszy Św.

4. Ksiądz Jerzy przyjmuje zapisy na prenumeratę czasopisma o św. Michale Archaniele.

5. Dziś odbywa się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL. W związku z trwającą dziś zbiórką podpisów pod projektem ,,ustawy o zmianie ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży”, przypominamy stanowisko biskupów sformułowane podczas czerwcowego zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Zakopanem. Biskupi stwierdzili w nim, iż po zapoznaniu się z „obywatelską inicjatywą „#ZatrzymajAborcję”, mającą na celu większą ochronę życia dziecka poczętego w perspektywie powiększającego się zakresu eugeniki prenatalnej, (…) polecają modlitwie tę inicjatywę i popierają zbieranie podpisów”.

6. Wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.