Ogłoszenia parafialne

/ XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

21 października 2018

1. Ojciec Święty Franciszek zachęca wszystkich wiernych do odmawiania codziennie przez cały październik Różańca Świętego w intencji Kościoła, kończąc go antyfoną Pod Twoją obronę oraz Modlitwą do świętego Michała Archanioła.

2. Przypominamy, że w niedzielę, 21 X br. Kościół Powszechny obchodzi Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. To dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. Tego dnia odbędzie się zbiórka pieniędzy na tacę na cele misyjne.

3. W poniedziałek 22 X o godz. 19.00 w kaplicy Łazarza odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – grupa starsza.

4. Rodzice chcący ochrzcić dziecko w przyszłą niedzielę są proszeni o zgłaszanie się do kancelarii z niezbędnymi dokumentami do środy
włącznie.

5. Bielanki wraz z rodzicami i katechetami zapraszają na Bal Wszystkich Świętych w środę 31 X o godz. 18.00. Rozpoczniemy Mszą św. w kościele, następnie konkursy, zabawa taneczna i słodkie niespodzianki w sali teatralnej. Biletami wstępu są stroje świętych – aniołów, postaci z Biblii, patroni święci.

6. Dziś w parafiach naszej archidiecezji odbywa się liczenie wiernych. Prosimy o nieco wolniejsze wychodzenie z kościoła.

7. Wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

8. Jest już dostępna książka intencji na rok 2019.

9. Fundacja im. ks. Ryszarda Rumianka zaprasza dzieci w wieku 8-12 lat na zajęcia Klubu Młodego Odkrywcy. W programie bloki kulinarne,
eksperymenty przyrodnicze, zwiady terenu oraz majsterkowanie w Męskiej Szopie. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godz. 17.30-18.45 w siedzibie fundacji. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy wyłącznie przez formularz dostępny na stronie fundacji.