Ogłoszenia parafialne

/ XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

11 września 2016

1. Po wakacyjnej przerwie ruszają znowu bezpłatne zajęcia w Klubie Młodego Odkrywcy działającym przy Fundacji im. ks. prof. Ryszarda Rumianka. Spotykamy się we wtorek w kawiarence o 16.30. Zapraszamy do zapisywania dzieci.

2. Chór parafialny serdecznie zaprasza osoby zainteresowane śpiewaniem w zespole na próby, które odbywają się we wtorki o 19.15 w sali domu parafialnego. Szczegóły u pana organisty.

3. Adoracja wraz z możliwością spowiedzi w piątek od 18.30 do 20.15.

4. Rada i Zarząd Dzielnicy Włochy zapraszają na obchody 72. rocznicy wywózki mężczyzn z Włoch do III Rzeszy. Rozpoczną się one 16 IX o 16.00 przed pomnikiem w Parku Kombatantów. Natomiast o 18.00 zostanie odprawiona w naszej świątyni Msza św. w intencji poległych, pomordowanych i zmarłych Ofiar deportacji i Powstania Warszawskiego.

5. Fundacja im. ks. prof. Ryszarda Rumianka wraz z wolontariuszami zaprasza na bezpłatne zajęcia z języka angielskiego dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, zajęcia z matematyki dla wszystkich oraz na trening matematyczny dla gimnazjalistów. Obowiązują zapisy telefoniczne oraz mailowe. Dane kontaktowe znajdują się w gablocie.

6. Przed ołtarzem stoi puszka na ofiary na figurę św. Michała Archanioła, jako wotum wdzięczności za 1050. rocznicę Chrztu Polski.

7. Zbieramy świadectwa dotyczące historii Włoch w okresie II Wojny Światowej a zwłaszcza wywózki mężczyzn i wojennej działalności parafian z ks. Julianem Chrościckim na czele. Świadectwa będą nagrywane i spisywane jako parafialne Archiwum Historii Mówionej. Chętnych, którzy chcieliby opowiedzieć o tamtych czasach zapraszamy do zgłaszania się do zakrystii lub kancelarii albo wprost do ks. Jacka.

8. Na prośbę Ojca Świętego we wszystkich kościołach w Polsce odbędzie się w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech.