Ogłoszenia parafialne

/ XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

15 września 2019

1. W poniedziałek 16 września o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji poległych, pomordowanych i zmarłych ofiar deportacji i Powstania Warszawskiego w 75. rocznicę.

2. Rodzice chcący ochrzcić dziecko w przyszłą niedzielę są proszeni o zgłaszanie się do kancelarii z niezbędnymi dokumentami do środy włącznie.

3. W środę 18 września w święto św. Stanisława Kostki na Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy inaugurację roku liturgicznego dla służb ministrantów, lektorów i Dziewczęcej Służby Maryjnej. Po Mszy agapa w kawiarni parafialnej.

4. W piątek 20 września o godz. 20.00 w kaplicy adoracji zostanie odprawiona Msza św. w intencji prześladowanych chrześcijan.

5. W piątek 20 września w godz. 16.00-17.30 parafialny zespół Caritas będzie rozdawał paczki żywnościowe dla potrzebujących.

6. Rozpoczęły się próby zespołu wokalnego, który przygotuje oprawę muzyczną odpustu parafialnego. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych śpiewaniem w zespole. Próby odbywają się w czwartki o godz. 19.15 w sali katechetycznej na II piętrze domu parafialnego.

7. We wtorek, 17 września br., obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego. Tego dnia, o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela na Starym Mieście, zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta. Do udziału we Mszy Świętej i do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich wiernych naszej archidiecezji.

8. Od piątku 04 października, poprzez wszystkie pierwsze piątki miesiąca w kaplicy adoracji, chcemy zainicjować całonocną adorację Najświętszego Sakramentu. Wszystkich, którzy chcą się zaangażować w to dzieło prosimy o kontakt mailowy z kancelarią parafialną lub bezpośrednio z księżmi.

9. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do nowopowstającej scholi. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 21 września o godz. 10.00 w kościele. Kolejne próby odbywać będą się w soboty o godz. 9.30.

10. Spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania (nowa grupa) wraz z rodzicami odbędzie się w niedzielę 22 września po Mszy św. o godz. 12.30 w kaplicy Łazarza.
Pierwsze spotkanie dla kontynuujących przygotowanie do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 23 września o godz. 19.00 w kaplicy Łazarza.

11. Z okazji zbliżającego się odpustu 1 października zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w parafialnym konkursie plastycznym pt. „św. Teresa od Dzieciątka Jezus” Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać św. Teresy. Szczegółowe informacje w kruchcie kościoła.