Ogłoszenia parafialne

/ XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

30 sierpnia 2020

1. Witamy w naszej wspólnocie nowych kapłanów – ks. Roberta Walantyka oraz ks. Pawła Paligę i życzymy im dużo dobrych owoców w pracy duszpasterskiej.

2. Msza św. inaugurująca rok szkolny dla dzieci ze szkół podstawowych wraz z poświęceniem plecaków i przyborów szkolnych zostanie odprawiona w niedzielę 06 września o godz. 11.00 a dla młodzieży z liceum również w niedzielę 06 września o godz. 18.00.

3. Msza św. w intencji poległych i pomordowanych podczas II Wojny Światowej zostanie odprawiona we wtorek 01 września o godz. 18.00.

4. We wtorek 01 września po Mszy św. wieczornej odprawione zostanie nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

5. Od wtorku 01 września powraca stały porządek Mszy św. w dni powszednie, tj. 7.00, 8.00 i 18.00.

6. Od wtorku 01 września kancelaria parafialna będzie czynna zarówno w godzinach porannych jak i popołudniowych. W pierwszy piątek miesiąca tylko rano.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. W piątek odwiedzimy chorych. Ich adresy można zgłaszać w kancelarii i zakrystii do środy włącznie. Spowiedź od 17.30.

8. Nowe osoby, które pragną czuwać przez godzinę podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w noc z 4 na 5 września, proszone są zgłaszanie się mailowo lub telefonicznie do kancelarii parafialnej. Osoby, które dotychczas uczestniczyły w adoracji, nie muszą zgłaszać się kolejny raz. Zostaną do nich wysłane wiadomości z prośbą o wyznaczenie godziny.

9. W przyszłą sobotę 05 września o godz. 11.00 kolejna grupa dzieci przyjmie po raz pierwszy Sakrament Eucharystii.

10. W przyszłą niedzielę nieszpory o godz. 17.15. Wszystkich zapraszamy serdecznie, a w sposób szczególny grupy i wspólnoty parafialne.

11. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców chcących ochrzcić dziecko we wrześniu odbędzie się w sobotę 12 września o godz. 9.30 w kościele.

12. Na naszej stronie internetowej znajdują się numery kont. Można na nie przekazywać ofiary za zamówione Msze święte, ofiary przeznaczone na tacę czy cele charytatywne. W kościele, przy stoliku z darami, jest wystawiona skarbona, do której również można składać ofiary na potrzeby kościoła. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na cele inwestycyjne naszej parafii.

13. Przypominamy, że z uwagi na trwającą pandemię, nadal obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa przez wiernych w kościołach. Prosimy o zakładanie maseczek lub przyłbic.