Ogłoszenia parafialne

/ XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

27 sierpnia 2017

1. Witamy w naszej wspólnocie nowego kapłana ks. Jacka Grabowskiego.

2. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. przedstawiciele parafialnego zespołu Caritas przeprowadzą zbiórkę do puszek dla osób poszkodowanych podczas ostatnich nawałnic.

3. Caritas naszej parafii ogłasza także zbiórkę rzeczową dla poszkodowanych skutkami nawałnic z 11/22 sierpnia mieszkańców gminy Sośno – powiat sępoleński w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie zostało zniszczonych 400 budynków mieszkalnych i 800 budynków gospodarczych. Wskazana jest pomoc w postaci środków czystości, materiałów remontowo-budowlanych, żywności z długim terminem ważności. Szczegóły w kruchcie kościoła po każdej Mszy św.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek możliwość spowiedzi rano podczas Mszy św. i po południu od 17.30. W tym dniu odwiedzimy również chorych. Adresy można zgłaszać w zakrystii i kancelarii do środy włącznie. W sobotę nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. o godz. 8.00.

5. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców chcących ochrzcić dziecko we wrześniu, odbędzie się w sobotę 09 września o godz. 9.30 w kaplicy Łazarza.

6. Od piątku 1 września powraca stały porządek Mszy św. w dni powszednie, tj. 6.30, 7.15, 8.00 i 18.00.

7. Msza św. w intencji poległych i pomordowanych podczas II Wojny Światowej zostanie odprawiona w piątek 1 września
o godz. 18.00.

8. W sobotę 2 września o godzinie 17.00 zostanie odprawiona Msza św. inaugurująca rok szkolny dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Montessori.

9. W przyszłą niedzielę nieszpory z procesją eucharystyczną o godz. 17.15. Wszystkich zapraszamy serdecznie, a w sposób szczególny grupy i wspólnoty parafialne.

10. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na cele inwestycyjne naszej parafii.

11. Fundacja im. ks. prof. Ryszarda Rumianka działająca przy naszej parafii zachęca zarówno dorosłych jak i młodzież z terenu dzielnicy Warszawa – Włochy do zaangażowania się we wspólnotę wolontariacką przy Fundacji. Więcej informacji w gablotach przy wyjściu z kościoła.