Ogłoszenia parafialne

/ XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

24 lipca 2016

1. Msze św. w dni powszednie są sprawowane w porządku wakacyjnym: o 7.15 i o 18.00. Kancelaria jest czynna tylko po południu.

2. Dzisiaj po Mszy św. o 12.30, przed kościołem, odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych i innych środków lokomocji.

3. Od wczoraj gościmy młodzież z Leon w Hiszpanii, która przybyła do nas w drodze na ŚDM. Pielgrzymi zatrzymali się u rodzin z naszej parafii. Dziś będą na Mszy św. o 11.00, potem będą ewangelizować we Włochach, a ok. 18.00 pojawią się na pikniku rodzinnym na stadionie KS Przyszłość. O 19.45 zapraszają na nieszpory w naszym kościele. Wieczorny udział na pikniku zakończy pokaz sztucznych ogni o 21.45. Pielgrzymi odjeżdżają w poniedziałek rano o 9.00. We wtorek wieczorem przyjmujemy dużą grupę Peruwiańczyków, a we czwartek gości z Chile. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które przyjmują pielgrzymów i tym, którzy wsparli ofiarą ŚDM w naszej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji spokojnego przebiegu ŚDM w naszej Ojczyźnie.

4. Po wydarzeniach w Krakowie w dniach 2-5 VIII będziemy jeszcze gościli Brazylijczyków. Można jeszcze włączyć się w podejmowanie pielgrzymów przez ofiarę na ten cel, zakup wody mineralnej lub pomoc przy przygotowaniu jedzenia na agapę z Chile, Amerykanami i w czasie pobytu Brazylijczyków. Informacje szczegółowe na temat pobytu pielgrzymów są umieszczone w gablocie. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Krystianem.

5. Piknik dla mieszkańców Włoch i uczestników ŚDM odbędzie się dzisiaj od 16.00 do 21.45 na stadionie Klubu Sportowego „Przyszłość”. Organizatorami są Rada i Zarząd Dzielnicy Włochy, oraz Dom Kultury „Włochy”. Szczegóły na plakatach przy wyjściu z kościoła.

6. Adoracja wraz z możliwością spowiedzi w piątek od 18.30 do 20.15.

7. Przypominamy o zachowaniu właściwej postawy i godnego stroju w kościele. Prosimy też o nie stawianie rowerów w kruchcie świątyni.