Ogłoszenia parafialne

/ XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

17 lipca 2016

1. Msze św. w dni powszednie są sprawowane w porządku wakacyjnym: o 7.15 i o 18.00. Kancelaria jest czynna tylko po południu.

2. Dzisiaj i za tydzień przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na ŚDM w naszej parafii. Już niebawem odwiedzą nas pielgrzymi z Hiszpanii, Peru i Chile, a po spotkaniu z Ojcem Świętym będziemy gościć dużą grupę Brazylijczyków. Spora część tej grupy nie trafi do rodzin, bo przyjadą w nocy i spędzą kilkanaście godzin na hali klubu sportowego w oczekiwaniu na samolot. Chcielibyśmy przygotować ich pobyt i zapewnić posiłek przed podróżą. Prosimy o wsparcie, zwłaszcza tych, którzy nie mogą przyjąć pielgrzymów do swoich domów. Cały czas można jeszcze zadeklarować chęć przyjęcia gości – chodzi zwłaszcza o grupę z Peru, która będzie w Warszawie 26/27 VII i z Brazylii w terminie 2-5 VIII. Zgłoszenie można zostawić w zakrystii lub kancelarii. Spotkanie dla rodzin podejmujących pielgrzymów 18 VII w sali teatralnej o 19.00.

3. Piknik dla mieszkańców Włoch i uczestników ŚDM odbędzie się 24 VII od 16.00 do 21.45 na stadionie Klubu Sportowego „Przyszłość”. Organizatorami są Rada i Zarząd Dzielnicy Włochy, oraz Dom Kultury „Włochy”. Szczegóły na plakatach przy wyjściu z kościoła.

4. Rodzice chcący ochrzcić dziecko w przyszłą niedzielę są proszeni o zgłaszanie się do kancelarii z niezbędnymi dokumentami do środy włącznie.

5. Adoracja wraz z możliwością spowiedzi w piątek od 18.30 do 20.15.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 1230, przed kościołem, odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych i innych środków lokomocji.

7. Przypominamy o zachowaniu właściwej postawy i godnego stroju w kościele. Prosimy też o nie stawianie rowerów w kruchcie świątyni.