Ogłoszenia parafialne

/ XII NIEDZIELA ZWYKŁA

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

21 czerwca 2020

1. Druga grupa młodzieży z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania w sobotę 27 czerwca o godz. 15.00. Mszy św. przewodniczył będzie ksiądz biskup Rafał Markowski.

2. Spowiedź przed bierzmowaniem w sobotę 27 czerwca w godz. 9.00-10.00. Próba – w piątek 26 czerwca o godz. 19.15.

3. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – grupa młodsza (pierwszy rok) odbędzie się w poniedziałek 22 czerwca w godz.19.15 w kościele.

4. Rodzice chcący ochrzcić dziecko w przyszłą niedzielę, proszeni są o zgłaszanie się do kancelarii z niezbędnymi dokumentami do środy włącznie.

5. W środę, 24 czerwca br., przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Tego dnia, w bazylice archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela o godz. 19.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta.

6. Msza św. Na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży zostanie odprawiona w piątek 26 czerwca o godz. 8.00.

7. Z uwagi na złagodzone rygory na czas epidemii Ks. Kardynał Kazimierz Nycz odwołał dyspensę z dnia 26 marca 2020 r. Tym samym od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. zwolnione są wyłącznie osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji lub mające wskazania władz sanitarnych (na przykład pozostające w kwarantannie) oraz osoby sprawujące opiekę nad chorymi i niepełnosprawnymi, co w niektórych przypadkach uniemożliwia im udział w niedzielnej Eucharystii.

8. Ofiary na potrzeby kościoła można składać do skarbony na środku kościoła lub przelewem, np. robiąc zlecenie stałe w banku.