Aktualności

/ Wychować świętych! – wzywa „Uwierzyć”

Wychować świętych! – wzywa „Uwierzyć”

7 października 2016

Czyż to nie piękne – wychować drugiego człowieka? Wziąć za niego odpowiedzialność pokazać drogę, stawać się dla kogoś przewodnikiem, albo dobrym pasterzem! – tak rozpoczyna swój artykuł w ostatnim numerze „Uwierzyć” Andrzej Mazan, pedagog i twórca Kolegium św. Rodziny w Łomiankach.

Jesienny numer naszego parafialnego pisma próbuje odpowiedzieć na pytanie do czego i jak mamy wychowywać młodego człowieka.

Psycholog Renata Komajda-Wójcik, odpowiadając na pytania czytelników, zwraca uwagę na rolę cierpliwej rozmowy w procesie wychowawczym. „Tylko, czy jesteśmy gotowi by: kwestie mówienia prawdy, bycia lojalnym, budzącym zaufanie człowiekiem, poruszać z własnymi dziećmi?” – pyta psycholog.

Bp Michał Janocha, w wywiadzie o św. Michale Archaniele, zaznacza, że żyjemy w czasach ewidentnej dewaluacji słów i symboli. „Dlatego trzeba budować arkę, żeby nas ten potop nie pochłonął” – konkluduje biskup, wskazując na potrzebę wpatrywania się w świętych. To przecież świętość jest celem wszelkiego wychowania, o czym przypomina ks. Jacek Gomulski w słowie wstępnym do najnowszego „Uwierzyć”.

Ponadto w numerze: Ks. proboszcz Zygmunt Niewęgłowski wspomina zmarłego szesnaście lat temu aktora Wacława Kowalskiego. Historyk sztuki Ewa Zdolińska zaprasza na wycieczkę po polskich Kalwariach. Sławek Komuda fragmentami wywiadu z piosenkarzem Krzysztofem Antkowiakiem zachęca do przeczytania książki „Projekt Miłosierdzie” – opowieści o działaniu Miłosierdzia Bożego w życiu innych, często znanych, ludzi.

W najnowszym Uwierzyć można też zapoznać się z wydarzeniami z życia parafii, intencjami Msz św. na najbliższe miesiące, oraz relacją z ministranckich wakacji.

Pismo jest do zdobycia w niedzielę po Mszach św. przed kościołem, bądź w zakrystii.