Aktualności

/ Wielki Post w naszej parafii

Wielki Post w naszej parafii

3 marca 2017

Czterdzieści dni Wielkiego Postu mają nas przybliżyć do „Ojca, który jest w ukryciu”.

Rozpoczął się wielkopostny czas pokuty i modlitwy. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii!

W piątki zachęcamy do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej o 17.00 – z udziałem dzieci, a o 18.40 – dla młodzieży i dorosłych. Po wieczornej Drodze Krzyżowej Adoracja Krzyża do 20.00, na którą szczególnie zapraszamy młodzież i studentów. Podczas Adoracji Krzyża jest możliwość spowiedzi.

Gorzkie Żale odprawiamy w niedziele o 17.15. Tegoroczne kazania pasyjne będą poświęcone bolesnym tajemnicom różańca. W ten sposób chcemy przypomnieć o maryjnym charakterze 2017 roku. Pierwsze kazanie, związane z tajemnicą Modlitwy w Ogrójcu wygłosi ks. Damian Petk, następne – o tajemnicy Biczowania – ks. Jacek Gomulski. Tajemnicę Koronowania Cierniem rozważy ks. Jerzy Król. Kazanie pasyjne przypadające na 2 IV, czyli czas rekolekcji parafialnych wygłosi ks. prof. Józef Naumowicz. Cykl zamknie ks. proboszcz Zygmunt Niewęgłowski rozmyślaniem o Męce krzyżowej Chrystusa.

Za uczestnictwo w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Wielki Post to także rekolekcje, które dla wszystkich parafian poprowadzi ks. prof. Józef Naumowicz. Rozpoczną się one 2 IV a zakończą we wtorek, 4 IV. Rekolekcje dla Gimnazjum nr 113 Zespołu Szkół im. Zawiszaków Proporca „Victoria” odbędą się w dniach 13 – 15 III w sali teatralnej przy parafii, oraz w kościele, a poprowadzi je ks. Jacek Gomulski. Natomiast rekolekcje dla Szkoły Podstawowej nr 66 im. ks. Juliana Chrościckiego, które poprowadzi ks. Michał Orlicki, będą trwały od 27 do 29 III.

Zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania przez cały Wielki Post. Można skorzystać ze spowiedzi zawsze na 10 min. przed każdą Mszą św (oprócz 6.30), oraz w piątki podczas Adoracji Krzyża. Coroczny Wieczór Konfesjonałów jest zaplanowany w Wielki Wtorek, 11 IV od 18.00 do 23.00.