Ogłoszenia parafialne

/ VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

27 lutego 2022

1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Świętej.

2. We wtorek 01 marca po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

3. W środę 02 marca rozpoczyna się Wielki Post – czas przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem godz. o 7.00, 8.00, 18.00 i 19.30. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta. Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście – osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.

4. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki dla dzieci o godz. 17.00 a dla dorosłych po Mszy św. wieczornej.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Adresy chorych można zgłaszać do środy włącznie. W piątek spowiedź od 17.30.

7. W czwartek 03 marca po Mszy św. o godz.18.00 w kawiarni parafialnej odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w to dzieło w parafii.

8. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w sobotę 05 marca o godz. 11.00

9. Na Gorzkie Żale zapraszamy w następną niedzielę 06 marca o godz. 17.15.

10. W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Archidiecezja Warszawska włącza się w ogólnopolską zbiórkę do puszek, organizowaną przez Caritas Polska na rzecz poszkodowanych w czasie inwazji zbrojnej na Ukrainę. Zbiórka odbędzie się w kościołach naszej archidiecezji po Mszach świętych w dniu dzisiejszym i w Środę Popielcową, 02 marca. Ofiary można również składać na konto charytatywne naszej parafii z dopiskiem „Pomoc dla Ukrainy”

11. Zapraszamy do wspólnego zwiedzania Muzeum Jana Pawła II i Stefana Wyszyńskiego w Świątyni Opatrzności Bożej w sobotę 12 marca o godz. 16.00. Zapisy u ks. Pawła.