Ogłoszenia parafialne

/ VII NIEDZIELA ZWYKŁA

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

23 lutego 2020

1. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – grupa starsza – odbędzie się w poniedziałek 24 lutego o godz. 19.00.

2. W środę rozpoczyna się Wielki Post – czas przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. w Środę Popielcową o 7.00, 8.00, 18.00 i 19.30. Tego dnia obowiązuje post ścisły czyli
wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden – do syta. Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście – osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.

3. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci w piątki o godz. 17.00, a dla dorosłych po Mszy św. wieczornej.

5. W piątek 28 lutego wyjazd do archikatedry o godz. 17.30. Zbiórka przed kościołem o godz. 17.15.

6. W przyszłą niedzielę 01 marca o godz. 16.00 zostanie odprawiona msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców. Po niej spotkanie organizacyjne.

7. Na Gorzkie Żale zapraszamy w następną niedzielę o 17.15.

8. Osoby, które pragną czuwać przez godzinę podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w noc z 6 na 7 marca, proszone są zgłaszanie się do kancelarii parafialnej lub zakrystii.

9. Trwa cykl katechez dla młodzieży i dorosłych. Spotkania odbywają się w kaplicy Łazarza w poniedziałki i czwartki o 19.30. Serdecznie zapraszamy również tych, którzy do tej pory nie uczestniczyli jeszcze w katechezach.

10. Przypominamy, że jest możliwość uczestniczenia we Mszy św. beatyfikacyjnej kardynała Stefana Wyszyńskiego na pl. Piłsudskiego w dniu 07 czerwca. Zgłoszenia chętnych na karty wstępu przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Liczba kart ograniczona.

11. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.