Ogłoszenia parafialne

/ VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

13 maja 2018

1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe i fatimskie dziś na godz. 17.00.

2. W sobotę 26 V Mszą Św. wieczorną rozpoczniemy Misje Święte. Szczegółowy program jest wywieszony w kruchcie kościoła. Z tej okazji w dniach 28 – 30 V będzie dodatkowa Msza św. Można zgłaszać na nią intencje.

3. W poniedziałek 14 V o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania – grupa młodsza.

4. Pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu została przełożona na sobotę 19 V. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii, kancelarii i u ks. Jerzego.

5. W przyszłą niedzielę 20 V na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać rocznicę I Komunii Świętej.

6. Zapraszamy do udziału w wyjątkowych warsztatach „7 sekretów efektywnego ojcostwa”. Zapisy poprzez stronę www.fundacjarumianka.pl.

7. W poniedziałek 14 V o godzinie 18.00 w siedzibie Caritas Polska przy ul. Okopowej 55 w Warszawie odbędzie się spotkanie informacyjne dla osób w wieku 18-30 lat, które chciałyby się zaangażować w wolontariat przy Caritas Polska. Jest to pierwsza taka grupa wolontariuszy tworzona przy Caritas Polska.

8. W środę, 16 V br., przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii. Główne obchody będą miały miejsce w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie, ul. Rakowiecka 61. Uroczysta Msza Święta zostanie odprawiona w Sanktuarium tego dnia o godz. 18.00.

9. Przypominamy, że Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza na Noc Otwartą Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ulicy Miodowej 17/19. Wydarzenie organizowane podczas Nocy Muzeów rozpocznie się 19 V br. o godz. 18.00, a zakończy o godz. 24.00. W programie – zwiedzanie pod opieką przewodnika Domu Arcybiskupów Warszawskich i ogrodu, a ponadto niespodzianka muzyczna. Gościem specjalnym będzie pani Anna Rastawicka, świadek życia i posługi Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Wstęp wolny.

10. W niedzielę, 20 V br., w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Warce, ul. Franciszkańska 22, odbędzie się koronacja Cudownego Obrazu Matki Bożej Szkaplerznej. Koronacji dokona Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski podczas uroczystej Mszy Świętej, odprawionej o godz. 18.00, (poprzedzi ją czuwanie maryjne, które rozpocznie się o godz. 17.00).