Ogłoszenia parafialne

/ VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

2 maja 2016

1. Rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej – w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta o 17.15 .

2. Rodzice chcący ochrzcić dziecko w przyszłą niedzielę proszeni są o zgłaszanie się do kancelarii z niezbędnymi dokumentami w środę lub w czwartek.

3. Msza św. w intencji naszego ks. proboszcza z okazji imienin zostanie odprawiona w poniedziałek, 2 V o 18.00 .

4. We wtorek, 3 V przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. wg porządku niedzielnego. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych naszych szkół zostanie odprawiona o 18.00 . Na zakończenie Mszy św. specjalne błogosławieństwo dla maturzystów. Po liturgii, wraz z władzami naszej dzielnicy, zapraszamy do Sali teatralnej na koncert klasycznego kwintetu dętego FAVORI z towarzyszeniem solistów. W programie usłyszymy pieśni patriotyczne związane z ustanowieniem Konstytucji 3 Maja, oraz maryjne.

4. Nabożeństwo do św. Michała Archanioła zostanie odprawione we wtorek o 17.15 .

5. Spotkanie dla rodziców ministrantów zainteresowanych wyjazdem wakacyjnym w środę po Mszy św. wieczornej w kawiarence.

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek o 18.45. Przypominamy o pierwszo piątkowej spowiedzi i Mszy św.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Adoracja od Mszy św. wieczornej do 20.00. W piątek spowiedź rano w czasie Mszy i wieczorem od 16.30 do 19.00. Adoracja w piątek od Mszy św. wieczornej do 20.15 .Tego dnia odwiedzamy chorych. W sobotę nabożeństwo ku czci Matki Bożej po Mszy św. o 8.00 .

6. W piątek zaczyna się nowenna przed Zesłaniem Ducha Św.

7. W najbliższą niedzielę w czasie Mszy św. o 11.00 grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii Świętej. W tym tygodniu próba we środę o 19.00. Pierwsza spowiedź dzieci wraz z możliwością spowiedzi dla rodzin dzieci i chrzestnych w piątek o godz. 16.30.

7. Spotkanie z rodzicami w sprawie rocznicy I Komunii w niedzielę 15 V po Mszy o 11.00. Komunia rocznicowa 22 V o 11.00.

8. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd kolonijny dla dzieci do Murzasichla organizowany w sierpniu przez Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Całkowity koszt udziału wynosi 1300 zł. Istnieje możliwość pełnopłatnego udziału lub dofinansowania w przypadku trudnej sytuacji materialnej. Chętnych zapraszamy we środę o 16.00 na dyżur koordynatora Caritas w kancelarii.

9. Katechezy przedchrzcielne będą głoszone w sobotę 14 V, o 10.00 w kaplicy św. Łazarza. Zapraszamy na nie wszystkich, którzy chcą ochrzcić dzieci w czerwcu, lipcu, sierpniu i pierwszej połowie września.