Ogłoszenia parafialne

/ VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

21 maja 2017

1. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj o 11.00.

2. Chłopców, chętnych do zostania ministrantami, zapraszamy dzisiaj po każdej Mszy św. do zakrystii.

3. Spotkanie Bielanek i dziewczynek chcących sypać kwiatki w czasie procesji Bożego Ciała odbędzie się w środę 14.VI po Mszy św. wieczornej. Obecność obowiązkowa.

4. Rozpoczynają się bezpośrednie przygotowania do uroczystości przyjęcia sakramentu bierzmowania, którego udzieli w przyszłą niedzielę o 12.30 kardynał Kazimierz Nycz. W poniedziałek 22.V o 18.00 odbędzie się egzamin dopuszczający do sakramentu bierzmowania dla grupy starszej kandydatów. Od wtorku do czwartku kandydaci spotykają się na próbach w kościele ok. 18.45. W piątek zapraszamy kandydatów, świadków i rodziców na nabożeństwo pokutne i spowiedź o 19.00. Terminarz.

5. Fundacja im. ks. prof. Rumianka oraz Szkoła Podstawowa nr 66 zapraszają na Konkurs Piosenki Religijnej „Sacrosong”. Zaproszenie jest skierowane do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych a także przedszkolaków. Wszystkie informacje w tym formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie fundacjarumianka.pl oraz na plakatach wywieszonych przy wejściu do Kościoła. Koncert laureatów odbędzie się 28.V o 12.00 w Sali teatralnej przy kościele.
6. W tym roku przypada setna rocznica objawień fatimskich. Nasza parafia, chcąc włączyć się w ten wielki jubileusz, organizuje w październiku na święto Matki Bożej Różańcowej ośmiodniową pielgrzymkę do Fatimy. Koszt i szczegółowe informacje pod tym linkiem, w gablotach i u ks. Jerzego. Zachęcamy do szybkich decyzji, gdyż w innym wypadku pielgrzymka może zostać odwołana.