Ogłoszenia parafialne

/ V Niedziela Zwykła

V Niedziela Zwykła

7 lutego 2016

1. W środę rozpoczyna się Wielki Post – czas przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. w Środę Popielcową o 6.30, 7.15, 8.00, 18.00 i 19.30. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden – do syta). Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście – osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.

2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w piątki na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 17.00 – z udziałem dzieci, a o 18.40 – dla młodzieży i dorosłych. Po Drodze Krzyżowej Adoracja Krzyża do 20.00, na którą szczególnie zapraszamy młodzież i studentów. Podczas Adoracji jest możliwość spowiedzi. Gorzkie Żale z nauką pasyjną odprawiamy w niedziele o 17.15. Kazania podczas tego nabożeństwa w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia będą przybliżały tematykę uczynków miłosiernych względem duszy. Za odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, za udział w Gorzkich Żalach – raz w tygodniu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Konferencje dla rodziców i chrzestnych przed chrztami mającymi się odbyć w okresie wielkanocnym zostaną wygłoszone w piątek 18 III o 19.00 i w sobotę 19 III o 10.00.

4. Można zadeklarować chęć ugoszczenia pielgrzymów przyjeżdżających na ŚDM. Deklaracje są na stoliku z gazetami, a także na stronie internetowej parafii. Wypełnione deklaracje prosimy składać w zakrystii, kancelarii lub przekazać ks. Krystianowi.

5. Chętnych do wyjazdu na ŚDM prosimy o zapisywanie się w zakrystii, bądź kancelarii.

6. W ramach przygotowań do Misterium Pasyjnego przeprowadzamy zbiórkę tkanin (naturalnych, lub do nich podobnych, worków jutowych, oraz skórzanych sandałów). Informacje u ks. Jacka.

7. Pielgrzymka na Litwę i Białoruś odbędzie się w dniach 1 – 6 V. Program w gablocie i na stronie internetowej. Zapisu wraz z zaliczką można dokonać w kancelarii lub u ks. Jana.

8. W związku z Jubileuszem Chrztu Polski trwa akcja pod hasłem „1050 Mszy św. w intencji Polski o wierność przyrzeczeniom Chrztu św.” Honorowy patronat objął nad nią Kardynał Kazimierz Nycz. Na stronie internetowej 1050mszy.pl można zgłaszać terminy odprawianych Mszy oraz znaleźć dodatkowe informacje na ten temat.