Ogłoszenia parafialne

/ V NIEDZIELA ZWYKŁA

V NIEDZIELA ZWYKŁA

4 lutego 2018

1. Kolęda uzupełniająca odbywać się będzie w dniach 12 i 13.II. Parafian, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie a chcieliby przyjąć księży, prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii do czwartku włącznie.

2. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych i młodzieży, które odbywają się w poniedziałki i czwartki w kaplicy Łazarza od godz. 19.30. Jeśli ktoś ukończy wszystkie katechezy, a nie ukończył kursu do bierzmowania, po tych katechezach będzie mógł przystąpić do sakramentu bierzmowania. Dotyczy to osób dorosłych.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo do św. Michała Archanioła, podczas którego odbędzie się poświęcenie i nałożenie Szkaplerzy.

4. W niedzielę 11.II o godz. 18.00, z okazji Światowego Dnia Chorego, zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych i cierpiących z sakramentem namaszczenia.

5. Rodzice chcący ochrzcić dziecko w następną niedzielę proszeni są o zgłaszanie się do kancelarii z niezbędnymi dokumentami do środy włącznie.

6. Ze względu na duże straty w sprzedaży gazet wprowadzamy zapisy na prenumeratę czasopism katolickich. W zakrystii znajduje się lista, na którą można się wpisać do końca lutego.

7. Zachęcamy do przekazania 1% na rzecz Caritas AW, ze wskazaniem naszej parafii w celu szczegółowym. Za rok 2016 Caritas AW przekazała na konto parafii 2000zł, które zostały przeznaczone na dofinansowanie kolonii dla dzieci z naszej parafii.

8. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Ks. Piotra Skargi, która mieści się przy
ul. Bema róg Kasprzaka na Woli zaprasza kandydatów do klas: zerowej, pierwszej
i siódmej na rok szkolny 2018/2019. Spotkanie informacyjne odbędzie się w sobotę 10.II w godzinach 10.00-14.00 w budynku szkoły. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej szkoły: www.skarga.edu.pl.

9. Parafialny Zespół Caritas poszukuje osoby, która mogłaby oddać wózek inwalidzki dla starszej pani po amputacji nóg. Osoby mogące pomóc, proszone są o kontakt z księdzem Damianem.

Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

Poniedziałek 05.II – ul. Rybnicka 7-57, numery nieparzyste
Wtorek 06.II – ul. Rybnicka 59-63, numery nieparzyste i ul. Rybnicka 2-28, numery parzyste
Środa 07.II – ul. Rybnicka 65-103, numery nieparzyste
Czwartek 08.II – ul. Rybnicka 30-56, numery parzyste i ul. Parowcowa 2-12, numery parzyste i ul. Parowcowa 21-39B numery nieparzyste
Piątek 09.II – ul. Parowcowa 41-51 numery nieparzyste