Ogłoszenia parafialne

/ V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 marca 2023

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za produkty przyniesione dla potrzebujących w ramach Daru Ołtarza.

2. Zapraszamy na spotkanie ze świadkiem historii, córką „BANDYTY” Krystyną Kozłowską, dziś o godz. 19.00 w kawiarni parafialnej przy ul. Rybnickiej 27. Tematem spotkania będzie „Czas prześladowań w oczach dzieci majora Narodowych Sił Zbrojnych Mariana Kozłowskiego ps. "Dąbrowa", żołnierza niezłomnego.

3. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży ze szkół naszej parafii odbywać się będą w dniach 29 – 31 marca. Poprowadzi je ks. Rafał Łaskawski. Szczegółowy plan w kruchcie kościoła.

4. W piątek 31 marca po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa ulicami miasta. Przejdziemy trasą Rybnicka – Pianistów – Żeleńskiego – Chrościckiego. Nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 17.00.

5. Paczki świąteczne dla osób potrzebujących z naszej parafii będą wydawane w piątek 31 marca od godz. 16.00.

6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

7. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – grupa drugoroczna – w sobotę 01 kwietnia o godz. 10.00 w kaplicy Łazarza.

8. Zapraszamy do wsparcia młodzieży wyjeżdzającej na ŚDM do Portugalii. Młodzież będzie kwestować wiosennym owsem, zakwasem na żur, wiosennymi kwiatami, ciastem, chlebem ze smalcem i gorącą czekoladą w przyszłą niedzielę 02 kwietnia po każdej Mszy św.

9. Jak co roku w niedzielę palmową (02 kwietnia) bielanki będą sprzedawały palemki. Dochód zasili fundusz bielański.

10. Rodzice chcący ochrzcić dziecko w czasie Świąt Wielkanocnych są proszeni o zgłaszanie się do kancelarii z niezbędnymi dokumentami do poniedziałku 3 kwietnia włącznie.

11. Za tydzień, Niedzielą Palmową rozpoczniemy obchody Wielkiego Tygodnia. Każdą Mszę św. będziemy rozpoczynać przed kościołem obrzędem poświęcenia palm.

12. W kruchcie kościoła można nabyć świece Caritas.