Ogłoszenia parafialne

/ V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29 marca 2020

1. Poświęcone palmy będą znajdowały w kaplicy adoracji.

2. Na naszej stronie internetowej znajdują się numery kont. Można na nie przelewać ofiary za zamówione Msze święte, ofiary przeznaczone na tacę czy cele charytatywne. W kościele, przy stoliku z darami, jest wystawiona puszka, do której można składać ofiary.

3. Wierni, którzy obchodzą pierwsze piątki miesiąca proszeni są o odmówienie w domach Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w pierwszą sobotę – Litanii Loretańskiej.

4. Wizyty u chorych, z okazji pierwszego piątku miesiąca, księża będą umawiać indywidualnie.

5. Osoby, które chciałyby przez godzinę adorować Najświętszy Sakrament w kaplicy adoracji w nocy z 3 na 4 kwietnia, proszone są o telefoniczne lub mailowe zgłaszanie się do kancelarii parafialnej. Dotyczy to również adoracji z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę (z 10 na 11 kwietnia). Adorować mogą maksymalnie 2 osoby w jednym czasie.

6. Spowiedź w naszym kościele odbywać się będzie w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę w godz. 18.30-21.00.

7. Triduum Paschalne przeżywać będą sami kapłani, bez obecności wiernych. Prosimy o śledzenie uroczystości za pośrednictwem mediów. Nie będzie również święcenia pokarmów.

8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, podczas śniadania, głowa rodziny odmawia modlitwę nad pokarmem i kropi je wodą święconą. Tekst modlitwy zostanie zamieszczony na stronie internetowej parafii.

9. W wodę święconą będzie się można zaopatrzyć w Wielką Sobotę przed kościołem.