Ogłoszenia parafialne

/ V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

7 kwietnia 2019

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiarność podczas procesji z darami oraz zbiórki do puszek prowadzonej przez wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas. Jak co roku pozyskana w ten sposób
żywność zostanie przeznaczona na paczki świąteczne dla potrzebujących.

2. Na Gorzkie żale zapraszamy dziś o godz. 17.15.

3. Msza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się w dziś o godz. 15.00. Po niej spotkanie organizacyjne. O godz. 14.00 odbędzie się również próba.

4. Wypominki będziemy czytać w poniedziałek o godz. 17.15.

5. Rodzice chcący ochrzcić dziecko w czasie Świąt Wielkanocnych proszeni są o zgłaszanie się do kancelarii z niezbędnymi dokumentami od poniedziałku 8 kwietnia do wtorku 16 kwietnia włącznie. Konferencja odbędzie się w sobotę 13 kwietnia o godz. 9.30 w kaplicy Łazarza.

6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – grupa starsza – odbędzie się w poniedziałek 8 kwietnia w kaplicy Łazarza o godz. 19.00.

7. Paczki świąteczne dla potrzebujących wydawane będą w piątek 12 kwietnia w godz. 16.00 – 17.00.

8. W najbliższy piątek, po Mszy św. wieczornej wyruszy Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Procesja pójdzie trasą: Rybnicka – Pianistów – Żeleńskiego – Chrościckiego – Rybnicka i zakończy się pod Krzyżem na placu kościelnym. Prosimy o nieparkowanie samochodów na trasie procesji. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci.

9. Msza w intencji prześladowanych chrześcijan zostanie odprawiona wyjątkowo w najbliższy piątek, po Drodze Krzyżowej, w kaplicy adoracji.

10. W Niedzielę Palmową przed wszystkimi mszami bielanki będą rozprowadzać palemki. Dochód ze sprzedaży zasili fundusz bielanek.

11. Za tydzień, Niedzielą Palmową rozpoczniemy obchody Wielkiego Tygodnia. Każdą Mszę św. będziemy rozpoczynać przed kościołem obrzędem poświęcenia palm.

12. Przed ołtarzem wystawiona jest puszka, do której można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

13. Rodzice zainteresowani wyjazdem dzieci na kolonie „Caritas” proszeni są dokonanie wstępnego zapisu w kancelarii parafialnej do 17 kwietnia.

14. W kruchcie kościoła można nabyć świece „Caritas” na stół wielkanocny.