Ogłoszenia parafialne

/ V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 marca 2018

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiarność podczas procesji z darami oraz zbiórki do puszek prowadzonej przez wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas. Jak co roku pozyskana w ten sposób żywność zostanie przeznaczona na paczki świąteczne dla potrzebujących.

2. Przed ołtarzem wystawiona jest puszka, do której można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3. Dziś po Mszy św. wieczornej w kościele odbędzie się koncert pieśni wielkopostnych w wykonaniu Młodzieżowego Chóru Parafii Chrystusa Miłosiernego z Białej Podlaskiej. Serdecznie zapraszamy.

4. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowanie – grupa starsza – odbędzie się w poniedziałek 19 III o godz. 19.00 w salkach domu parafialnego.

5. Paczki świąteczne dla potrzebujących wydawane będą w czwartek 22 III w godz. 16:00-17:30.

6. Rodzice chcący ochrzcić dziecko w czasie Świąt Wielkanocnych proszeni są o zgłaszanie się do kancelarii z niezbędnymi dokumentami od poniedziałku 19 III do środy 28 III włącznie. Konferencja przedchrzcielna w sobotę 24 III o godz. 09.30 w kaplicy Łazarza.

7. W najbliższy piątek, około godz. 18.30 przejdziemy Drogą Krzyżową ulicami naszej parafii. Procesja pójdzie trasą: Rybnicka – Dekarska – Urszuli – Chrościckiego –Rybnicka i zakończy się pod Krzyżem na placu kościelnym. Prosimy o nieparkowanie samochodów na trasie procesji. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci.

8. W Niedzielę Palmową przed wszystkimi mszami bielanki będą rozprowadzać palemki. Dochód ze sprzedaży zasili fundusz bielanek.

9. Za tydzień, Niedzielą Palmową rozpoczniemy obchody Wielkiego Tygodnia. Każdą Mszę św. będziemy rozpoczynać przed kościołem obrzędem poświęcenia palm.

10. W kruchcie kościoła można nabyć świece na stół wielkanocny rozprowadzane przez Parafialny Zespół Caritas.

11. Na sobotę 7 IV planowana jest pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Koszt 60 zł. Informacje i zapisy u ks. Jerzego i w kancelarii parafialnej.

12. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na Caritas AW ze wskazaniem naszej parafii w celu szczegółowym. Zgromadzone w ten sposób środki w całości zostaną przeznaczone na dofinansowanie kolonii dla dzieci z naszej parafii.

13. Rozpoczęły się wstępne zapisy na kolonie Caritas. Zapisu można dokonać w kancelarii parafialnej do 15 IV.

14. Powstające w Świątyni Opatrzności Bożej Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego szuka pamiątek związanych z papieżem i prymasem: zdjęć, odręcznie napisanych listów, dedykacji, klisz fotograficznych, filmów oraz innych pamiątek. Numer telefonu i adres mailowy znajdą Państwo na stronie internetowej Muzeum: www.muzeumjp2ipw.pl lub na plakatach.