Ogłoszenia parafialne

/ V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

2 kwietnia 2017

1. Trwają rekolekcje wielkopostne prowadzone przez ks. prof. Józefa Naumowicza. Nauki podczas wszystkich Mszy św. niedzielnych i Gorzkich Żali, oraz w poniedziałek i wtorek na Mszach o 8.00 i 18.00.

2. Jutrznia w dni powszednie w kaplicy św. Łazarza o 6.00.

3. Dzisiaj przed Mszą św. o 11.00 i po niej bielanki będą prowadziły kiermasz ozdób i kart wielkanocnych. Zaś w Niedzielę Palmową przed wszystkimi mszami będą rozprowadzać palemki. Dochód ze sprzedaży zasili fundusz bielanek.

4. Parafialny Zespół Caritas zbiera dziś pieniądze do puszek z przeznaczeniem na paczki dla potrzebujących. Będą one wydawane w czwartek 6.IV od 16.00 do 17.00. Zapisy na paczki można jeszcze dokonać w poniedziałek w kancelarii parafialnej.

5. W kruchcie kościoła rozprowadzane są świece na stół wielkanocny. Cały dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na kolonie organizowane przez Caritas, na które już można zapisywać się w kancelarii.

6. Koncert pod tytułem „Eli, Eli, lama sabachtani. Muzyczna opowieść o Męce Pańskiej”, odbędzie się dzisiaj po wieczornej Mszy św. Chór kameralny „In Laetitia” pod dyrekcją Barbary Kucharczyk wykona utwory o tematyce pasyjnej. W części komentarza oratorskiego znajdą się wyimki z utworów należących do pasyjnej tradycji religijnej i kulturowej Wielkiego Postu i Wielkiego Tygodnia.

7. Dziś odbędzie się premiera „Mysterium Doloris”. Kolejne przedstawienia w przyszłą sobotę 8 i niedzielę 9.IV. Bezpłatne bilety do odbioru w kancelarii. Tegoroczna inscenizacja jest próbą opowiedzenia o Pasji oczami Matki Bożej. Szczegóły na plakatach i na stronie parafialnej oraz na specjalnym blogu misterium.info.

8. Spotkanie dla kandydatów przygotowujących się I rok do bierzmowania w poniedziałek w kawiarence o 19.00.

9. We wtorek nabożeństwo do św. Michała Archanioła po Mszy św. wieczornej.

10. W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek adoracja po Mszy św. wieczornej do 20.00. W piątek spowiadamy rano podczas Mszy św. o 7.15 i 8.00 oraz po południu od 17.30.

11. W najbliższy piątek, około 18.30 przejdziemy Drogą Krzyżową ulicami naszej parafii. Procesja pójdzie trasą: Rybnicka – ks. Chrościckiego – Tumska – Świetlana – Szuberta – ks. Chrościckiego – Rybnicka. Prosimy o nieparkowanie samochodów na trasie procesji. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci.

12. Konferencja przedchrzcielna 8.IV o 10.00 w kaplicy Łazarza.

13. Obie grupy kandydatów do bierzmowania wyjeżdżają w najbliższą sobotę na Diecezjalny Dzień Młodych w świątyni Bożej Opatrzności na Polach Wilanowskich. Zbiórka o 9.45 pod naszym kościołem. Należy mieć ze sobą dwa bilety przesiadkowe na podróż w obie strony. Młodzież z grupy starszej prosimy o przynoszenie do kancelarii świadectw chrztu.

14. Za tydzień, Niedzielą Palmową rozpoczniemy obchody Wielkiego Tygodnia. Każdą Mszę św. będziemy rozpoczynać przed kościołem obrzędem poświęcenia palm.

15. Zapisy na pielgrzymkę do Lichenia, jaka planowana jest na dzień 29.IV, w kancelarii i u ks. Jerzego. Koszt 50zł od osoby.

16. Rodzice chcący ochrzcić dziecko w czasie świąt Wielkanocnych proszeni są o zgłaszanie się do kancelarii z niezbędnymi dokumentami do środy 12.IV włącznie.