Ogłoszenia parafialne

/ UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

9 czerwca 2019

1. Na nabożeństwo czerwcowe zapraszamy dziś o godz. 17.15, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

2. Wypominki będziemy czytać w poniedziałek 10 czerwca o godz. 17.15. Po nich Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

3. Spotkanie Domowego Kościoła we wtorek 11 czerwca po Mszy św. wieczornej w kawiarni parafialnej.

4. We wtorek 11 czerwca po wieczornej Mszy świętej w sali teatralnej odbędzie się spotkanie dotyczące wyznaczenia osób chętnych do niesienia chorągwi, szarf na procesji Bożego Ciała. Zapraszamy wszystkie wspólnoty oraz wszystkich chętnych, którzy chcą nas wspomóc.

5. Domowe Kręgi Biblijne zapraszają wszystkie osoby pragnące lepiej poznawać Słowo Boże na spotkanie, które odbędzie się w czwartek 13 czerwca po Mszy św. wieczornej z nabożeństwem czerwcowym (ok. 19.10) w sali domu parafialnego.

6. W sobotę 15 czerwca o 19.00 w naszym kościele odbędzie się koncert pt. „Muzyka sakralna Moniuszki we Włochach” w wykonaniu Chóru Kameralnego „In Laetitia” i solistów pod dyrekcją Barbary Kucharczyk. Jednym z solistów będzie nasz organista: pan Paweł Kucharczyk. W programie: pieśni ze „Śpiewnika kościelnego” oraz IV Litania Ostrobramska.

7. W niedzielę 16 czerwca będziemy gościć w naszej parafii Siostry Pasterzanki. Siostry podzielą się świadectwem pracy na misjach w Republice Środkowoafrykańskiej. Po Mszach św. będzie można łożyć ofiarę na misje prowadzone przez siostry.

8. W przyszłą niedzielę 16 czerwca będziemy obchodzili odpust Męczenników Rzymskich. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył biskup Rafał Markowski, który udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.

9. Informujemy, iż Muzeum Narodowe we Wrocławiu organizuje pomiędzy 21 grudnia 2019 r. a 26 kwietnia 2020 r. wystawę pt. „Willmann. Opus magnum” poświęconą twórczości malarskiej Michaela Leopolda Willmanna, jednego z najwybitniejszych artystów religijnych doby baroku w Europie Środkowej. Główną ozdobą wystawy będą obrazy tego artysty znajdujące się obecnie w 14 kościołach rzymskokatolickich Archidiecezji Warszawskiej i miasta stołecznego Warszawy. Z naszej świątyni zostaną wypożyczone dwa obrazy znajdujące się nad kaplicą adoracji i kaplicą chrzcielną. W ich miejsce, na czas wypożyczenia, zostaną zamontowane w oryginalnych ramach banery zastępujące wizerunki oryginalnych malowideł. Każdy z obrazów zostanie poddany stosownym pracom oczyszczającym oraz opatrzony opinią konserwatorską. Obrazy będą ubezpieczone na czas transportu z Warszawy do Wrocławia i z Wrocławia do Warszawy.