Ogłoszenia parafialne

/ UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

28 maja 2017

1. Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie – w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedziele o 17.15.

2. Fundacja im. ks. prof. Ryszarda Rumianka zaprasza serdecznie na koncert laureatów konkursu piosenki religijnej SACROSONG 2017 dziś o godzinie 12.00 w Sali Teatralnej.

3. Dziś na Mszy św. o 12.30 kardynał Kazimierz Nycz udzieli sakramentu bierzmowania grupie młodzieży z naszej parafii.

4. Spotkanie dla młodszej grupy kandydatów do bierzmowania w poniedziałek o 19.00 w kawiarence.

5. Rodzice chcący ochrzcić dziecko w następną niedzielę, proszeni są o zgłaszanie się do kancelarii z niezbędnymi dokumentami do środy włącznie.

6. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek adoracja po Mszy św. wieczornej do 20.00 . W piątek spowiadamy rano podczas Mszy św. o 7.15 i 8.00 oraz po południu od 17.30 . W sobotę nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. o 8.00 .

7. Za tydzień zbiórka na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Za tydzień też kończy się czas komunii wielkanocnej.

8. Fundacja zaprasza dzieci z parafii na półkolonie. Odbędą się one w terminie 26.VI – 30.VI. Wszelkie informacje na stronie: fundacjarumianka.pl.

9. Spotkanie Bielanek i dziewczynek chcących sypać kwiatki w czasie procesji Bożego Ciała odbędzie się w środę 14.VI po Mszy św. wieczornej. Obecność obowiązkowa.

10. W tym roku przypada setna rocznica objawień fatimskich. Nasza parafia, chcąc włączyć się w ten wielki jubileusz, organizuje w październiku na święto Matki Bożej Różańcowej ośmiodniową pielgrzymkę do Fatimy. Koszt i szczegółowe informacje w gablotach i u ks. Jerzego. Zachęcamy do szybkich decyzji, gdyż w innym wypadku pielgrzymka może zostać odwołana.

11. Zachęcamy do obejrzenia wystawy poświęconej przedstawieniom, jakie były wystawiane w Sali Teatralnej w ciągu ostatnich kilku lat. Wystawa nosi tytuł „Włochowskie Misteria” i można ją oglądać przed kościołem.