Ogłoszenia parafialne

/ UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

27 maja 2018

1. W poniedziałek, 28 V br., przypada 37. rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Polski.Z tej racji, w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela na Starym Mieście, o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta, a po niej zgromadzeni odmówią modlitwę o beatyfikację Księdza Prymasa.


2. W czwartek 31 V przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami: Rybnicka – Dekarska – Urszuli – Chrościckiego – Rybnicka. Zachęcamy
mieszkańców okolicznych domów do przyozdobienia okien i balkonów oraz (w miarę możliwości) przestawienia samochodów. Nie będzie nabożeństwa popołudniowego. Obecność Służby Liturgicznej, dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych obowiązkowa. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę na misje prowadzone przez Ojców Sercanów.

3. Spotkanie Bielanek i dziewczynek chcących sypać kwiatki w czasie procesji Bożego Ciała odbędzie się w środę 30 V po Mszy św. wieczornej. Obecność obowiązkowa.

4. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. W sobotę nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. o 8.00.

5. W piątek 01 VI kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. W niedzielę, 3 VI br., przypada XI Święto Dziękczynienia. Będziemy je obchodzili pod hasłem Dziękujemy za niepodległość. Szczegóły na plakatach w kruchcie kościoła.

7. W niedzielę 3 VI planowana jest zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

8. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych chcących ochrzcić dziecko w czerwcu, lipcu i sierpniu, odbędzie się w sobotę 09 VI o godz. 9.30 w kaplicy Łazarza.

9. Dziś w godz. 15.00 -22.00 Rada i Zarząd Dzielnicy Włochy m.st Warszawy, Dom Kultury „Włochy”, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy zapraszają na „Piknik nie tylko z książką Taneczna Majówka we Włochach”. Wydarzenie będzie miało miejsce w Parku Kombatantów przy Bibliotece Publicznej, ul. Ks. J. Chrościckiego 2. Szczegóły na plakatach w kruchcie kościoła.