Ogłoszenia parafialne

/ UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

11 czerwca 2017

1. Dzisiaj o 12.45 z Placu Trzech Krzyży pod hasłem „Czas na Rodzinę” wyruszy XII Marsz dla Życia i Rodziny. Zapraszamy do udziału w Marszu wszystkich Parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi.

2. Zapraszamy na koncert pt. „Muzyka warszawskich organistów w Archikatedrze”, który odbędzie się dzisiaj w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela. Wystąpią artyści: Alicja Krasińska – sopran, nasz parafialny organista Paweł Kucharczyk – organy oraz Chór Kameralny „In Laetitia” pod dyrekcją Barbary Kucharczyk. W programie utwory Feliksa Rączkowskiego, Mariana Sawy i Stanisława Moryty oraz „Msza polska” Jana Maklakiewicza. Początek o 20.00. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach w kruchcie.

3. Wspominając 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie, we wtorek 13.V o 18.00 zostanie odprawiona Msza św. z procesją fatimską dookoła kościoła. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie członków Kół Żywego Różańca.

4. Spotkanie Bielanek i dziewczynek chcących sypać kwiatki w czasie procesji Bożego Ciała odbędzie się w środę 14.VI po Mszy św. wieczornej. Obecność obowiązkowa.

5. We czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami: Rybnicka – Chrościckiego – Tumska – Świetlana – Szuberta – Chrościckiego – Rybnicka. Zachęcamy mieszkańców okolicznych domów do przyozdobienia okien i balkonów oraz (w miarę możliwości) przestawienia samochodów. Dziękujemy tym, którzy zgodzą się udostępnić miejsce na ołtarz eucharystyczny. Litanię do Serca Pana Jezusa będziemy śpiewać w trakcie procesji dlatego nie ma tego dnia nabożeństwa popołudniowego. Obecność Służby Liturgicznej, dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych obowiązkowa.

6. W piątek 16.VI kancelaria parafialna będzie nieczynna. W piątek nie będzie też Mszy św. o 6.30.

7. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są codziennie – w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedziele o 17.15.