Ogłoszenia parafialne

/ UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

20 listopada 2016

1. Tą niedzielą kończy się Rok Liturgiczny. Za tydzień rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania do Bożego Narodzenia.

2. Chłopców po III klasie szkoły podstawowej i starszych, chętnych do służby przy ołtarzu, zapraszamy do kaplicy chrzcielnej na spotkanie dzisiaj i za tydzień po Mszy św. o 11.00.

3. Parafialny Zespół Caritas, podobnie jak w poprzednich latach, podjął się organizacji w okresie Adwentu śniadanek roratnich. W ramach tej akcji każde dziecko uczestniczące w roratach może w kawiarence zjeść drożdżówkę i wypić kakao. W związku z tym, dzisiaj w kruchcie kościoła, przedstawiciele Caritasu przyjmują zapisy rodziców, którzy chcieliby pełnić dyżury przy przygotowaniu śniadanek. Śniadanka roratnie w poprzednich latach cieszyły się dużym zainteresowaniem. Korzystało z nich codziennie ok. 90 dzieci. Będziemy wdzięczni za wsparcie materialne konieczne do sfinansowania zakupu drożdżówek.

4. Adoracja wraz z możliwością spowiedzi w piątek od 19.00 do 20.15.

5. Wizyta duszpasterska zwana kolędą rozpocznie się w tym roku 28.XI. W pierwszym tygodniu odwiedzimy parafian zamieszkałych przy ulicach Potrzebnej, Ciszewskiej, Plastycznej, Redaktorskiej i Rejonowej. Nowych mieszkańców parafii, u których jeszcze nie byliśmy, prosimy o zgłaszanie się do kancelarii. Szczegóły na stronie internetowej.