Ogłoszenia parafialne

/ UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

26 listopada 2023

0

1 Tą niedzielą kończy się Rok Liturgiczny. Za tydzień rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania do Bożego Narodzenia.

2 W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Adresy chorych można zgłaszać w kancelarii i zakrystii do środy włącznie. W piątek spowiedź od 17.30.

3. Nieszpory w niedzielę 03 grudnia o godz. 17.15.

4.Od następnej niedzieli 03 grudnia rozpocznie się akcja sprzedaży świec Caritas na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc osobom potrzebującym z naszej parafii.

5. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego Św. Jana Chrzciciela w Warszawie.

6. Od poniedziałku 4 grudnia rozpoczynamy wizyty duszpasterskie zwane kolędą. Rozpoczniemy od ulic Potrzebna, Plastyczna, Trzcinowa. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę.

7. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców, którzy chcą ochrzcić dziecko w czasie Świąt Bożego Narodzenia odbędzie się w sobotę 09 grudnia o godz. 9.30. 

8. W sieci pojawiła się strona aligion.app, która tworząc podstrony między innymi warszawskich parafii i kościołów, oferuje usługi typu: “zamów nabożeństwo”, “wesprzyj parafię”. Mamy już pewność, że co najmniej kilka parafii tam funkcjonujących nie podpisywało żadnych umów z organizatorami tego przedsięwzięcia, dlatego prawdopodobnie jest to systemowe zdarzenie tzw.  naruszenia cyberbezpieczeństwa. Usługi zamawiane na tej stronie, wbrew intencjom ofiarodawców, nie trafiają do duszpasterzy, parafii. Prosimy o rozwagę.

9. Artystyczny Dom Animacji zaprasza na świąteczny kiermasz wyrobów własnych dziś w godz. 10.00 – 14.00.

W minionym tygodniu odszedł do Pana nasz parafianin:

śp. Karol Wójcik