Ogłoszenia parafialne

/ UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

21 listopada 2021

1. Tą niedzielą kończy się Rok Liturgiczny. Za tydzień rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania do Bożego Narodzenia.

2. Rekolekcje adwentowe w tym roku odbędą się w dniach 12 -14 grudnia. Wygłosi je ksiądz dr Stanisław Staśko z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

3. W poniedziałek 22 listopada po Mszy św. wieczornej w sali domu parafialnego odbędzie się zebranie Parafialnego Zespołu Caritas. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wspomóc zespół w organizacji akcji świątecznej.

4. Od następnej niedzieli 28 listopada rozpocznie się akcja sprzedaży świec Caritas na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc osobom potrzebującym z naszej parafii.

5. Od poniedziałku 29 listopada można będzie zapisać się w kancelarii parafialnej na paczki świąteczne.

6. Podążajmy razem – Synod 21 – 23, czyli Nasza wspólna droga, Papież Franciszek rozpoczął uroczyście XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”. Franciszek pragnie, aby w synodalnym doświadczeniu uczestniczyli nie tylko biskupi, ale także i parafianie. Wszystkich zainteresowanych przyszłością kościoła zapraszamy
na parafialne spotkanie dotyczące synodu, które odbędzie się w niedzielę 5 grudnia po wieczornej Mszy świętej w sali teatralnej.

7. W sobotę 04 grudnia, już po raz piąty, rusza nocny trailowy bieg dla Niepokalanej. Informacje i zapisy u ks. Pawła.

8. W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski kard. Kazimierz Nycz zdecydował, aby w kościołach Archidiecezji Warszawskiej zostały przeprowadzone zbiórki na finansowanie dzieł pomocowych w czasie kryzysu migracyjnego (w dzisiejszą niedzielę) oraz na potrzeby Kościoła na Wschodzie (w niedzielę 5 grudnia). Osoby, chcące wspomóc akcje, proszone są o składanie ofiar do puszki św. Antoniego lub wpłacanie ich na konto charytatywne. Za tydzień ofiary z tacy zostaną przeznaczone na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego.