Aktualności

/ SUKCES NASZEGO CHÓRU

SUKCES NASZEGO CHÓRU

11 lutego 2016

Gorące oklaski i słowa uznania zabrzmiały w naszej świątyni po koncercie chóru parafialnego „Anthemis”.

W niedzielę 31. stycznia br. po Mszy św. po godzinie 9:30 odbył sie koncert kolęd chóru parafialnego ,,Anthemis” pod dyrekcją Barbary Kucharczyk.

Chór zaprezentował dziewięć kolęd śpiewanych zarówno w języku polskim jak i po łacinie. Miedzy innymi znalazły się tam takie utwory jak ,,Nie było miejsca dla Ciebie”, ,,Gore gwiazda Jezusowi” czy „Noc cicha we śnie”.

Chór ,,Anthemis” jest laureatem XVII Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek ,,Śpiewajmy i grajmy Mu…” , który odbył sie 23 stycznia w Pruszkowie. Pośród 63 wykonawców ocenianych w 9 kategoriach zajął 2 miejsce.

Traktujemy tę nagrodę jako docenienie i ukoronowanie naszej pracy na zewnątrz parafii” – powiedziała Barbara Kucharczyk, komentując otrzymanie nagrody. „Co miesiąc śpiewamy na Mszy św. niedzielnej w parafii” – zaznacza dyrygentka – „jury uznało, że nasza praca przynosi efekty.” Dyrygentka zapewnia, że chór ma zamiar brać udział jeszcze w wielu konkursach.

Barbara Kucharczyk jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Jej mąż, Paweł od dwóch lat sprawuje funkcję organisty w naszej świątyni.