Aktualności

/ ŚDM w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus

ŚDM w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus

24 lipca 2016

We Włochach w różnych terminach zatrzyma się ponad 400 młodych ludzi. Do parafii św. Teresy w sobotę 23 VII zawitają Hiszpanie. W niedzielę będą na Mszy św. o 11.00, potem będą ewangelizować we Włochach, a później pojawią się na pikniku rodzinnym na stadionie KS Przyszłość. Wieczorem o 19.45 zapraszają na nieszpory otwarte dla wszystkich. We wtorek ugościmy Peruwiańczyków, a we czwartek pielgrzymów z Chile. Już po Światowych Dniach Młodzieży we Włochach przez kilka dni sierpnia będą przebywać u nas Brazylijczycy. Gotowość przyjęcia pielgrzymów wyraziło ponad 70 rodzin, a niektóre gościć będą nawet kilka grup młodzieży. Miejmy nadzieję, że naszych gości będzie widać i słychać we Włochach.

Nasi goście przyjeżdżają ze wspólnot Drogi neokatechumenalnej. W parafii św. Teresy we Włochach od roku działa centrum ŚDM Drogi neokatechumenalnej, które koordynuje pobyt kilkudziesięciu tysięcy pielgrzymów z całego świata, szkoli wolontariuszy na to spotkanie i rozwiązuje trudności, z jakimi spotykali się pragnący przyjechać do Polski pielgrzymi.

Poniżej informacje szczegółowe o pobycie naszych gości.

Pobyt młodzieży z ŚDM
w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus

23.07-25.07 HISZPANIE
Przylatują 23 lipca (w sobotę o 19.10), przyjeżdżają do nas, przywitamy ich agapą w kawiarni i potem będą mieli liturgię pokutną. Po liturgii ok. 22.30-23.00 rozdzielimy ich do domów.
W niedzielę 24 lipca jedzą śniadanie w domach i przychodzą na mszę św. o 11.00 razem z goszczącymi ich rodzinami. Po Mszy świętej ewangelizują we Włochach, poźniej jadą do centrum. Zwiedzają Warszawę i mają grupowy obiad. Wracają do Włoch około 18.00 i idą na stadion KS „Przyszłość” na piknik rodzinny organizowany przez dzielnicę. O 19.45 chcą się spotkać na nieszporach w naszym kościele otwartych dla wszystkich. Piknik, jeśli będzie dobra pogoda, skończy się fajerwerkami o 21.45. Potem wracają do domów i mają kolację.
W poniedziałek jedzą śniadanie w domach, przychodzą pod kościół i wyjeżdżają do Malborka. Wyjazd mają zaplanowany na 9.00. Rodziny, które idą wcześniej do pracy, mogą przyprowadzić pielgrzymów na 8.00 do sali teatralnej. Prosimy o zaopatrzenie ich w prowiant na drogę (kanapka, owoc, baton, woda/sok).

26/27 VII PERU (wtorek/środa)
Przyjeżdżają między 21.00 a 22.00. Rozdzielamy grupę i idą do rodzin. Kolację jedzą w domach. We środę jedzą śniadanie w domach i odjeżdżają spod kościoła o 6.00. Ważne, by przyprowadzić ich wcześniej, bo odjazd musi byc punktualnie (o 11.00 muszą już być w Częstochowie). Prosimy o zaopatrzenie ich w prowiant na drogę (kanapka, owoc, baton, woda/sok).

28/29 VII CHILE (czwartek/piątek)
Przyjeżdzają do parafii około 19.00. Celebrują Eucharystię, po Eucharystii i agapie (ok. 21.30) rozchodzą się do rodzin na kolację. W piątek jedzą śniadanie u rodzin i wyjeżdżają spod kościoła o 8.30. Prosimy o zaopatrzenie ich w prowiant na drogę (kanapka, owoc, baton, woda/sok).

BRAZYLIA 1-5 VIII
Przyjeżdżają w nocy 1/2 sierpnia. Niektórzy idą spać do hoteliku, pozostali na halę KS Przyszłość. 2 VIII (wtorek) są u nas wszyscy (216 osób) do popołudnia. Mają śniadanie (10.00) i obiad (14.00) na miejscu. O 16.00 wylatuje do Brazylii 90 osób. Pozostali jadą zwiedzać Warszawę. Wracają około 20.00 i zabierają bagaże z hali. Wtedy ich przydzielamy na miejsce noclegu u rodzin, jeden autokar przejmuje parafia MB Saletyńskiej. U nas zostaje 70 osób. Kolację jedzą u rodzin. We środę śniadanie u rodzin, potem przychodzą do parafii i realizują swój program. Na nocleg wracają do rodzin. We czwartek 4 VIII mają śniadanie u rodzin i potem przychodzą do parafii. Realizują swój program (mają planowany wyjazd poza Warszawę, więc można ich zaopatrzyć w prowiant na drogę – kanapka, owoc, baton, woda/sok) i do rodzin wracają wieczorem, żeby się spakować i przygotować do wylotu. Wylatują w nocy z czwartku na piątek (o3.00 rano).

USA 5 VIII
Wieczorem będzie u nas grupa amerykańska, będą mieli Eucharystię i potem agapę w kawiarence. Nie zostają na nocleg w parafii (zatrzymują się w hotelu w Ożarowie Mazowieckim).