Aktualności

/ Pielgrzymka do Fatimy (nie odbędzie się)

Pielgrzymka do Fatimy (nie odbędzie się)

20 maja 2017

W tym roku przypada setna rocznica objawień fatimskich. Nasza parafia, chcąc włączyć się w ten wielki jubileusz, organizuje w październiku na święto Matki Bożej Różańcowej ośmiodniową pielgrzymkę do Fatimy.

Prosimy o szybkie zgłoszenia chętnych do kancelarii lub ks. Jerzego Króla. Ze względu na zbyt małą liczbę chętnych pielgrzymka nie odbędzie się.

 

PROGRAM RAMOWY 8 DNI

› DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie. Przelot do Lizbony. Przejazd do Bragi na obiadokolację i nocleg.

› DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostela. Udamy się do Sanktuarium św. Jakuba Apostoła. Zwiedzanie romańskiej katedry, w której na szczególną uwagę zasługuje wejście główne, z widniejącą na nim ok. setką figur. Na barokowej fasadzie katedry, usytuowany jest posąg św. Jakuba, a w krypcie pod ołtarzem głównym, zlokalizowany jest grób Apostoła. Pobyt na starym mieście. Następnie przejście fragmentu ostatniego etapu słynnego szlaku pielgrzymkowego El Camino. Powrót na obiadokolację i nocleg.

› DZIEŃ 3

Śniadanie. Zwiedzanie Bragi: katedra, dawny pałac biskupi oraz wznoszące się na wzgórzu – Sanktuarium Chrystusowe Bom Jesus, w skład którego wchodzą także monumentalne schody symbolizujące Świętą Drogę człowieka. Schody Pięciu Zmysłów i Schody Trzech Cnót. Przejazd do Porto, położonego malowniczo na wzgórzu, nad rzeką Douro. Zwiedzimy m.in. muzeum w dawnym kościele św. Franciszka oraz katedrę. Spacer po starej dzielnicy Ribeira. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Fatimy.

› DZIEŃ 4

Śniadanie. Wyjazd i zwiedzanie klasztoru Matki Bożej Zwycięskiej w Batalha – arcydzieło stylu gotyckiego. Podziwiać będziemy kaplicę fundatorów, krużganki królewskie, kapitularz, niedokończone kaplice, Grób Nieznanego Żołnierza i refektarz. Przejazd do Alcobaça. Nawiedzimy klasztor Santa Maria de Alcobaça. Zobaczymy komnaty królewskie z licznymi posągami królów portugalskich i cennymi polichromiami. Przejazd do Nazare – wizyta w pięknym kurorcie położonym na wybrzeżu Atlantyku. Czas wolny. Powrót na obiadokolację, po której udział w wieczornej procesji światła. Nocleg.

› DZIEŃ 5

Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego wybudowanego w miejscu objawień Matki Bożej. Zobaczymy Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej, kaplicę Objawień, kościół Trójcy Przenajświętszej, wystawę „Światło i Pokój”, gdzie gromadzone są dary i wota dla Matki Bożej Fatimskiej, pomniki papieży Jana Pawła II i Pawła VI, betonowy fragment muru berlińskiego – pamiątka Bożej interwencji w upadku komunizmu, zapowiedzianego w Fatimie. Droga Krzyżowa. Następnie przejazd do wioski Aljustrel – zwiedzanie miejsc związanych z życiem Hiacynty, Franciszka i Łucji. Powrót do Sanktuarium. Czas wolny. Obiadokolacja, po której udział w wieczornej procesji światła. Nocleg.

› DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym przejazd do Sintry – zwiedzimy miasto i Pałac Narodowy – dawną rezydencję królewską. Po południu udamy się na Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt kontynentu europejskiego – położony na urwisku skalnym o wysokości ok. 140 m. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Lizbony.

› DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie miasta – wieża Belem, mozaika Róży Wiatrów, pomnik Odkrywców, klasztor Hieronimitów. Czas wolny. Przejazd inżynieryjnym arcydziełem – mostem 25 Kwietnia przez rzekę Tag, do miejscowości Almada. Zwiedzanie Sanktuarium Chrystusa Króla. Z podstawy postumentu roztacza się wspaniała panorama Lizbony. Powrót do Lizbony do dzielnicy Bairro Alto a następnie do dzielnicy Alfama, nawiedzimy katedrę oraz kościół pw. św. Antoniego. Dla chętnych, wizyta w nowoczesnym centrum handlowym Vasco da Gama. Powrót na obiadokolację i nocleg.

› DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Odprawa. Przelot powrotny. Zakończenie pielgrzymki.

TERMIN: 3-10.10.2017
CENA: 3380 zł

ZAPEWNIAMY:

  • komfortowy przejazd na całej trasie
  • przelot wraz z opłatami lotniskowymi
  • 7 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-os. z łazienkami
  • 7 śniadań, 7 obiadokolacji
  • opiekę i informację turystyczną pilota ubezpieczenie KL+ Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000 €, do 5000 zł w RP

UWAGI:

  • wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych
  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
  • wymagany jest dokument dowód osobisty lub paszport
  • na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych oraz inne wydatki związane z realizacją programu, należy przeznaczyć kwotę 100 €
  • do ceny należy doliczyć dodatkową opłatę w wys. 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny wg Rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z dn.21.11.2016