Ogłoszenia parafialne

/ NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

28 kwietnia 2019

1. Dziś o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

2. Od 1 maja rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw majowych ku czci NMP, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę i uroczystości o 17.15. W środę 1 maja nabożeństwo majowe po Mszy wieczornej.

3. W dniach 1, 2 i 3 maja (środa, czwartek i piątek) kancelaria będzie nieczynna.

4. W czwartek 2 maja o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji księdza proboszcza z okazji jego imienin.

5. W piątek 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski i 228 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Porządek mszy świętych niedzielny.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Z racji uroczystości przypadającej w pierwszy piątek miesiąca, wizyty u chorych księża będą umawiać indywidualnie. Adresy chorych można zgłaszać do wtorku włącznie. Spowiedź podczas każdej Mszy św.

7. Próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w poniedziałek 6 maja i w środę 8 maja o godz. 16.00. Spowiedź przed I Komunią Św. w piątek 10 maja o godz. 15.30.

8. Najbliższa konferencja przedchrzcielna odbędzie się w sobotę 11 maja o godz. 9.30 w kaplicy Łazarza.

9. W dniach 5 – 11 maja br. będziemy przeżywali XI Tydzień Biblijny pod hasłem: Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego (1 P 1, 12). Tydzień Biblijny otworzy Trzecie Narodowe czytanie Pisma Świętego – w tym roku Ewangelii według św. Jana.

10. Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie organizuje weekendowe rekolekcje dla rozeznających powołanie, które odbędą się w dniach 17 – 19 maja br. To dobry czas, by w ciszy i spokoju rozeznać wolę Bożą na swoje życie. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie warszawskiego Seminarium.