Ogłoszenia parafialne

/ NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

8 kwietnia 2018

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

2. Dziś po Mszy św. wieczornej, o godz. 19.15 zapraszamy na „Misterium Mszy Świętej”, które jest oparte na tekstach z „Dzienniczka” Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej. Zostało ono przygotowane przez rodziców i dzieci z Fundacji Dobrej Edukacji Maximilianum. Misterium zostanie wystawione w naszej parafialnej sali teatralnej.

3. W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze w naszym kościele o 7.15, 8.00 i 18.00.

4. W poniedziałek o 17.15 czytamy wypominki.

5. W piątek 13 IV o godz. 19.00 próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. – grupa niedzielna.

6. Już tylko do końca tygodnia można zapisywać dzieci na kolonie organizowane przez Caritas. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do kancelarii.

7. Zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie rodziny z dziećmi do uczestnictwa w XIII Marszu Świętości Życia. Przejdzie on ulicami Warszawy w niedzielę, 15 IV pod hasłem „Jestem za życiem”, by przypomnieć o potrzebie troski o życie człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Poprzedzi go Msza święta w Archikatedrze Warszawskiej o godz. 11.00, po której zostanie udzielone indywidualne błogosławieństwo rodzin z dziećmi i kobiet w stanie błogosławionym. Przy Kolumnie Zygmunta od godz. 12.00 rozpocznie się akcja „Pielucha dla Malucha”,
podczas której zbierane będą pampersy, mleko i środki higieny dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach, prowadzonego przez Archidiecezję Warszawską.

8. Fundacja im. ks. prof. Ryszarda Rumianka oraz Szkoła Podstawowa nr 66 zapraszają dzieci, młodzież i rodziny do udziału w konkursie piosenki religijnej SACROSONG. Szczegóły na stronie fundacji i na plakatach wywieszonych w witrynach kościelnych.

9. „Burmistrz Dzielnicy Włochy, Komendant Rejonowy Policji Warszawa III oraz Komendant Komisariatu Policji Warszawa Włochy zapraszają
wszystkich mieszkańców Dzielnicy Włochy na otwartą debatę o bezpieczeństwie, z udziałem przedstawicieli Policji, Straży Miejskiej oraz Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Włochy. Spotkanie odbędzie się w środę 18 IV, godz. 18.00 w
Artystycznym Domu Animacji​, ul. Chrościckiego 14. Poinformujcie swoich sąsiadów!”

10. W nowy numer „Uwierzyć” można się zaopatrzyć wychodząc z kościoła.

11. Serdecznie zapraszamy na jedenastodniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w październiku bieżącego roku. Wypada w ciekawym terminie i zawiera optymalny autorski program, który umożliwia odwiedzenie najważniejszych i najpiękniejszych miejsc w religijno-turystycznych w regionie. Ziemia Święta nazwana została przez Papieża Pawła VI „Piątą Ewangelią”. Więcej szczegółów na plakatach umieszczonych w kruchcie kościoła.