Aktualności

/ Kończy się czas przygotowań do Narodzenia Pańskiego

Kończy się czas przygotowań do Narodzenia Pańskiego

18 grudnia 2016

Ostatnie dni Adwentu to nie tylko szał zakupów i porządków, ale także czas dla przychodzącego Pana.
Trwa druga część Adwentu, zaczynająca się 16 grudnia. Wymowa tego okresu ma nas wprowadzić bezpośrednio w świętowanie Bożego Narodzenia.

Roraty

Przez cały tydzień, aż do soboty, czyli dnia Wigilii, odprawiane są o 6.30 (nie ma Mszy św. o 7.15) Roraty – Msze ku czci Najświętszej Maryi Panny. Komu jeszcze nie udało się czuwać w tym Adwencie razem z Maryją, tan ma ostatnią szansę w tym tygodniu. Do kościoła przychodzimy z lampionami lub świecami, które symbolizują naszą gotowość do czuwania i wyczekiwanie na mającego nadejść Pana. Dzieci i młodzież zapraszamy do kawiarenki na pororatnie śniadanko – drożdżówkę i kubek kakao. Ostatnie takie śniadanko odbędzie się w czwartek, czyli ostatni dzień nauki szkolnej przed świętami.
Podczas ostatnich, sobotnich rorat, można będzie zanieść do domów Betlejemskie Światełko Pokoju – płomień, zapalony w Bazylice Narodzenia Pańskiego w Betlejem i roznoszony przez harcerzy po całym świecie.

Wieczór konfesjonałów

Ważnym elementem przygotowania do świąt jest sakrament pokuty i pojednania. Szczególnym dniem dającym większą możliwość na spokojne skorzystanie z tego sakramentu jest najbliższy piątek, 23 grudnia. W ramach wieczoru konfesjonałów będziemy spowiadać o wieczornej Mszy św., do 23.00. W czasie spowiedzi będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Warto skorzystać z tej propozycji zatrzymania się i wyłączenia z szału zakupowego.

Dzień wigilii

Wigilia jest tradycyjnie dniem postnym. Ta forma ascezy ma podkreślić nasze oczekiwanie na nadchodzącego Mesjasza. Tego dnia nie będzie w naszej świątyni Mszy św. o 18.00. Po wieczerzy wigilijne w gronie najbliższych spotkamy się na o północy Pasterce, którą poprzedzi ją, o 23.30, brewiarzowa Godzina Czytań. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego nie będzie Mszy o 7.30. Pozostałe Msze zostaną odprawione według zwykłego porządku niedzielnego.

Komunia dla chorych

Chorych, którzy chcieliby przyjąć komunię św. w I dzień świąt Bożego Narodzenia rano oraz w Nowy Rok po południu prosimy o zgłoszenie do zakrystii lub kancelarii parafialnej do piątku 23 XII.