Aktualności

/ Komunikat ws. koronawirusa

Komunikat ws. koronawirusa

3 kwietnia 2020

Informujemy, że od 25 marca 2020r. aż do odwołania Msze św. w naszym kościele odprawiane będą bez udziału wiernych, z wyjątkiem osób, które zamówiły daną intencję, jednak nie więcej niż 5 uczestników liturgii spośród wiernych.

 1. Poświęcone palmy będą znajdowały się w kaplicy adoracji.
 2. Na naszej stronie internetowej znajdują się numery kont. Można na nie przelewać ofiary za zamówione Msze święte, ofiary przeznaczone na tacę czy cele charytatywne. W kościele, przy stoliku z darami, jest wystawiona puszka, do której można składać ofiary.
 3. Wierni, którzy obchodzą pierwsze piątki miesiąca proszeni są o odmówienie w domach Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w pierwszą sobotę – Litanii Loretańskiej.
 4. Wizyty u chorych, z okazji pierwszego piątku miesiąca, księża będą umawiać indywidualnie.
 5. Osoby, które chciałyby przez godzinę adorować Najświętszy Sakrament w kaplicy adoracji w nocy z 3 na 4 kwietnia, proszone są o telefoniczne lub mailowe zgłaszanie się do kancelarii parafialnej. Dotyczy to również adoracji z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę (z 10 na 11 kwietnia). Adorować mogą maksymalnie 2 osoby w jednym
  czasie.
 6. Spowiedź w naszym kościele odbywać się będzie w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę w godz. 18.30-21.00.
 7. Triduum Paschalne księża będą celebrować bez udziału wiernych. Prosimy o śledzenie uroczystości za pośrednictwem mediów. Nie będzie również święcenia pokarmów.
 8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, podczas śniadania, głowa rodziny odmawia modlitwę nad pokarmem i kropi je wodą święconą. Tekst modlitwy zostanie zamieszczony na stronie internetowej parafii.
 9. W wodę święconą będzie się można zaopatrzyć w Wielką Sobotę przed kościołem.

Z zapewnieniem o naszej kapłańskiej modlitwie i zjednoczeniu z Waszymi Rodzinami – ks. proboszcz Zygmunt Niewęgłowski wraz z księżmi – Zenonem, Jerzym, Marcinem i Januszem