Aktualności

/ Komunikat Parafii pw. Świętych Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich

Komunikat Parafii pw. Świętych Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich

14 marca 2020

 

Drodzy Parafianie!
W związku z wprowadzeniem stanu epidemicznego na terenie Rzeczypospolitej Polskiej informujemy, że od 13 marca 2020 r. aż do odwołania:

 1. Zachęcamy wiernych o korzystanie z dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. i do Komunii Św. Duchowej oraz do uczestnictwa we Mszach za pośrednictwem telewizji, radia i internetu.
 2. Przy wejściu do kościoła korzystamy z drzwi, znajdujących się po lewej stronie, a wychodzimy z prawej strony kościoła
 3. Msze święte niedzielne oraz w dni powszednie będą odprawiane według stałego porządku, przy udziale wiernych nie więcej niż pięćdziesiąt osób.
 4. Prosimy zajmować miejsca w kościele według numerów, znajdujących się na ławkach.
 5. Podczas Mszy św. Komunię świętą przyjmujemy na rękę w następujący sposób: Komunię Świętą należy przyjmować na lewą dłoń podtrzymywaną przez prawą, a następnie, stojąc przed kapłanem, prawą ręką włożyć Hostię do ust.
 6. Znak pokoju przekazujemy przez skinienie głową.
 7. Msze pogrzebowe będą odprawiane wyłącznie z udziałem najbliższej rodziny (łącznie nie więcej niż pięćdziesiąt osób).
 8. Codziennie otwarta będzie kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja w godzinach 8.30-18.00.
 9. Wodę święconą mogą wierni zabrać do domów, która znajduje się w przygotowanych buteleczkach na stolikach. Nie korzystamy z kropielnic.
 10. Oddawanie czci krzyżowi świętemu i relikwiami dokonujemy przez skłon lub przyklęknięcie.
 11. Droga krzyżowa dla dorosłych, przy udziale 50 osób, odprawiana będzie w piątek po Mszy św. wieczornej. Prosimy wiernych aby nie wychodzili z ławek, zajmując miejsca wg. wyznaczonych numerów.
 12. Zawieszone są spotkania przygotowujące do: Chrztu, I Komunii Świętej, Bierzmowania oraz spotkania grup i wspólnot parafialnych, a także Droga Krzyżowa dla dzieci.
 13. Odwołane zostały wielkopostne rekolekcje parafialne.
 14. Potrzebę posługi sakramentalnej chorych należy zgłaszać telefoniczne w kancelarii parafialnej.
 15. Kancelaria czynna będzie w godzinach urzędowania, jednak sprawy załatwiamy w niej tylko w przypadkach koniecznych i nie ciepiących zwłoki (sprawy należy uprzednio zgłaszać telefoniczne). Pozostałe sprawy, w tym zamawianie intencji mszalnych należy zgłaszać telefonicznie. Telefon do kancelarii: 22 535 01 00 Mail: kancelaria@swietateresa.pl
 16. Zachęcamy aby w niedzielę gromadzić się na wspólną rodzinną modlitwę.
 17. Podczas Mszy św. Ofiary możemy składać do znajdującej się przy wyjściu puszki. Informujemy także, o możliwość składania ofiar na numer konta parafialnego podanego na stornie internetowej parafii www. http://swietateresa.pl/
 18. Wszelkie bieżące informacje oraz zmiany prosimy śledzić na naszej parafialnej stornie internetowej.

Ks. Proboszcz Zygmunt Niewęgłowski, proboszcz parafii